Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 01 Sep 2024, 07:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 22 Jun 2011, 08:38 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
POLITIKA ONLINE 22.jun 2011.
Strogi profesori izazivaju sumnju kolega

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 23 Jun 2011, 07:34 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
smesi li nam se to (ne)ocekivano veliko spremanje.... :?

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 23 Jun 2011, 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
MirjanaAntov wrote:
smesi li nam se to (ne)ocekivano veliko spremanje.... :?

Ovo "(ne)očekivano veliko spremanje" bi zahtevalo stanovite "higijeničare". Iznenađenja nema - nastavlja se situacija "lud zbunjenog - pa se onda zamene".

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 15 Jul 2011, 21:03 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
"Ниска пролазност увек говори о корупцији, јер ако неки професор обара 90 одсто генерације – онда то говори да нешто није у реду са тим професором."

Slažem se sa tezom. Profesor (čiji je zapravo posao da prenosi znanje i podstiče studente na rad) koji dozvoli da 90% njegovih studenata padne njegov ispit treba da promeni profesiju jer mu ta očigledno ne ide od ruke.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 16 Jul 2011, 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
milanbergh wrote:
"Ниска пролазност увек говори о корупцији, јер ако неки професор обара 90 одсто генерације – онда то говори да нешто није у реду са тим професором."

Slažem se sa tezom. Profesor (čiji je zapravo posao da prenosi znanje i podstiče studente na rad) koji dozvoli da 90% njegovih studenata padne njegov ispit treba da promeni profesiju jer mu ta očigledno ne ide od ruke.

Evo jednog komentara na linku Blica (možete ga naći)

Ph.D.ec.miodrag bjelic,new york | 22/06/2011 08:22

Ovde u USA sam predavao ekonomiju , statistiku, ekonometriju na :
--Brooklyn college, CUNY
--Queens Coll---CUNY
--New Jersey Institute of Technology
--College of Insurance
--Mercy College
Ne znam tacno koliko stotina studenata sam imao ali znam tacno da sam oborio 2 [dva studenta}u toku 10 tak godina tog rada , koji nisu trazili make up exam {popravni} . Svi koji padnu traze makeup vec za nedelju dana i taman da i nesto naskrabaju , ja moram da ih pustim i to uz ocenu "C" a ne "D" koja se smatra ponizavajucom .
Studenti placaju visoke skolarine i bilo koji College/Univ ne zeli da izgubi studenta i njegov novac za naradnu godinu -- a znanje ...ma, ko te pita, daj pare !!!!!


A evo nastavka na tu temu, opet u Blicu - Profesor-terao-studente-da-kupe-njegovu-knjigu-dva-puta.

Ovo je poslednji pasus u spomenutom tekstu:

- To svakako nije dozvoljeno i zato dekani treba da intervenišu - kaže rektor Kovačević. On, takođe, izričito dodaje da će se u narednom periodu analizirati prolaznost po fakultetima i dodaje da fakulteti gube budžetska mesta i novac ukoliko je prolaznost mala.

Ma naguraćemo mi tih 20% visokoobrazovanih u Srbiji (sa sadašnjih 7%) za par godina - milom ili silom - da bi smo mogli da se priključimo "razvijenom svetu".

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 18 Jul 2011, 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
pa, da.... plasim se, zapravo, sigurna sam, da stvari nisu jednoznacno odredjene...... ko razume, shvatice

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strogi profesori izazivaju sumnju kolega!
PostPosted: 29 Jul 2011, 19:52 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
RadovanOmorjan wrote:
milanbergh wrote:
"Ниска пролазност увек говори о корупцији, јер ако неки професор обара 90 одсто генерације – онда то говори да нешто није у реду са тим професором."

Slažem se sa tezom. Profesor (čiji je zapravo posao da prenosi znanje i podstiče studente na rad) koji dozvoli da 90% njegovih studenata padne njegov ispit treba da promeni profesiju jer mu ta očigledno ne ide od ruke.

Evo jednog komentara na linku Blica (možete ga naći)

Ph.D.ec.miodrag bjelic,new york | 22/06/2011 08:22

Ovde u USA sam predavao ekonomiju , statistiku, ekonometriju na :
--Brooklyn college, CUNY
--Queens Coll---CUNY
--New Jersey Institute of Technology
--College of Insurance
--Mercy College
Ne znam tacno koliko stotina studenata sam imao ali znam tacno da sam oborio 2 [dva studenta}u toku 10 tak godina tog rada , koji nisu trazili make up exam {popravni} . Svi koji padnu traze makeup vec za nedelju dana i taman da i nesto naskrabaju , ja moram da ih pustim i to uz ocenu "C" a ne "D" koja se smatra ponizavajucom .
Studenti placaju visoke skolarine i bilo koji College/Univ ne zeli da izgubi studenta i njegov novac za naradnu godinu -- a znanje ...ma, ko te pita, daj pare !!!!!


A evo nastavka na tu temu, opet u Blicu - Profesor-terao-studente-da-kupe-njegovu-knjigu-dva-puta.

Ovo je poslednji pasus u spomenutom tekstu:

- To svakako nije dozvoljeno i zato dekani treba da intervenišu - kaže rektor Kovačević. On, takođe, izričito dodaje da će se u narednom periodu analizirati prolaznost po fakultetima i dodaje da fakulteti gube budžetska mesta i novac ukoliko je prolaznost mala.

Ma naguraćemo mi tih 20% visokoobrazovanih u Srbiji (sa sadašnjih 7%) za par godina - milom ili silom - da bi smo mogli da se priključimo "razvijenom svetu".


Us sve dužno poštovanje citiranom profesoru iz Blicovih komentara, nijedan od navedenih univerziteta nije čak ni u prvih 100 u Americi. Uvek je bilo i biće raznih kojekakvih nazovi fakulteta i univerziteta (pogotovo u SAD, ali bogami i kod nas) čiji profesori ne smeju da obaraju studente koji su platili školarinu, ali dok god su te obrazovne ustanove takve - one i neće biti cenjene. Ali to je opet drugi ekstrem. Nešto baš nisam ubeđen da na jednom Harvardu, Jejlu, Stanfordu ili Kornelu postoji profesor koji obori 90% studenata na predmetu. "Težina" fakulteta nije u direktnoj korelaciji sa kvalitetom i količinom stečenog znanja tj. sa osposobljenošću studenata da rade posao za koji se školuju, a to pogotovo važi za domaće univerzitete, nažalost.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group