Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 18 May 2024, 07:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 16 Nov 2009, 18:17 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Pošto se šuška da je NN (naučno-nastavno, za neupućene) veće izglasalo nova pravila i odredbe, bilo bi lepo kada bi neko upućen to potvrdio ili demantovao.

Dakle, priča se:

1. da su ukinuti ispitni rokovi oktobar i oktobar II
2. da ispiti koji se slušaju u letnjem semestru ne mogu da se polažu u zimskom i obrnuto


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 17 Nov 2009, 15:28 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:00
Posts: 39
bilo bi lepo znati nesto vise o tome.....
a i btw, jel zvanicno da su subote radne ?

_________________
The oath they will swear - the small shall become great, the crooked become straight, and, though blind, I will see.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 18 Nov 2009, 18:58 
Offline

Joined: 11 Nov 2009, 15:02
Posts: 29
Tacno je da su subote radne, nadokanadjuje se nedostajuca nedelja.
Prva radna subota je 21.11. i radi se po rasporedu za ponedeljak. Ostale radne subote:
28.11.2009. - utorak
5.12.2009. - sreda
12.12.2009. - cetvrtak
19.12.2009. - petak

Nastava predvidjena za 1.1.2010. bice odrzana 9.1.2010., a nastava predvidjena za 7.1.2010. u subotu 16.1.2010.

Sto se tice ispita i ispitnih rokova.....Predispitne obaveze predmeta koji se slusaju u zimskom semestru mogu se polagati u cetiri naredna roka i to: januar, april, jun i septembar. Za predmete koji se slusaju u letnjem semestru predispine obaveze se polazu u junu, septembru, oktobru I i oktobru II. Ukoliko se navedene predispitne obaveze ne poloze u predvidjenim rokovima, polazu se sa sledecom generacijom. Usmeni deo ispita moze da se polaze u bilo kom roku.
Ove dopune pravilnika vaze za studente III, IV i V godine, i vaze i za zaostale ispite.

Termini ispitnih rokova:
januarsko-februarski: 18.1.2010. - 14.2.2010.
aprilski: 12-18.4.2010.
junski: 7.6.2010.-10.7.2010.
septembarski: 16-29.8.2010.
oktobar I: 16-19.9.2010.
oktobar II: 20.9.2010.-3.10.2010.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 18 Nov 2009, 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:32
Posts: 26
Kako mislis da se predispitne obaveze polazu u tim rokovima?
Predispitne obaveze se mogu polagati u tom semestru u kojem se i slusaju, sa svojom generacijom i narednom ako se ne polozi do tad. (npr. dajes kolokvijume iz TOII sad u zimskom semestru, ako ih ne polozis preko kolokvijuma izlasis na ispit u svakom roku koji postoji od januara do oktobraII, a ako ni tad ne polozis mozes sledece godine ponovo da ides preko kolokvijuma, ali samo u zimskom semestru sa sledecom generacijom.)
Tako se moze polagati samo 2 godine, sto znaci da ako razvuces neki ispit 3 godine, snalazi se kako znas i umes.


Sto se tice ovih radnih subota :cry: , malo mi je bezveze sto se to tako "na-vrat-na-nos" odlucilo. Narocito odradjivanje 1.1. i 7.1. Ako se odradjuje nedelja koju smo izgubili u startu sto smo krenuli 20.10., pa to nije prvi put, a pregurali smo do sad. A ako je nedelja zbog one sto ce se potencijalno gubiti u januaru zbog gripa... Pa recite mi koji je to grip (epidemija, pandemija...) prosao za nedelju dana??

Sad je gotovo, sta je tu je, kampovacemo na faxu :?

_________________
dum spiro, spero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 19 Nov 2009, 01:07 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Čekajte, hoćete da mi kažete da će se nastava održavati od 2. januara?! :mrgreen: Jel pada nekom na pamet da niko neće doći? :mrgreen:
Potencijalno će se gubiti nedelja u januaru, ali koliko vidim to ne utiče na činjenicu da ispitni rok počinje 18. januara, hmm :roll: Valjda bi onda bilo logično da se ta nedelja negde ugura i da rok počinje 25., zar ne? Druga stvar, da li je neko razmišljao o tome da povećan zamor (koji će sigurno nastati 6-dnevnom radnom nedeljom) doprinosi slabljenju imuniteta te da je ova odredba ustvari kontraproduktivna?

Što se tiče dopuna pravilnika, nisam znao da se u sred školske godine može tako naprasno menjati. Kad smo se bunili da nam smanje kriterijum ocenjivanja sa 95 bodova na 90 za ocenu 10 itd. rečeno nam je da se pravila studiranja ne mogu sad menjati jer smo upisani po tim pravilima i tako nam je kako nam je. Sad ispada da može. Ali ok.


Btw, za neupućene, Sanjalica je novi student prodekan i zahvaljujem joj se na detaljnom obaveštenju :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 19 Nov 2009, 16:01 
Offline

Joined: 11 Nov 2009, 15:02
Posts: 29
Nema na cemu Milane, zato sam tu! :)

Kao sto sam i rekla.....dopune pravilnika o polaganju ispita za studente III, IV i V godine donesene su na NN vecu koje je odrzano u petak, 13.11.2009., i izglasano je da se predispitne obaveze (pismeni deo ispita) mogu polagati samo u predvidjena cetiri roka ili, u slucaju da se ni tad ne poloze, polazu se sa sledecom generacijom.
Dakle, TO II mozes polagati samo u januarskom, aprilskom, junskom i septembarskom roku. Ako tad ne polozis, odnosno ne sakupis famoznih 39 poena, polazes sledece godine sa generacijom koja je upisala posle tebe. Pri tom ti se odradjene i odbranjene vezbe ne ponistavaju.
Usmeni deo ispita mozes polagati u bilo kom roku.

Ovo se odnosi i na sadasnje i na prenesene ispite.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 24 Nov 2009, 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:00
Posts: 39
Ma najbolje da cemo da krenemo sa predavanjima 2.januara,pa nismo ni prosle godine(tj. prosli januar) poceli na vreme.....
sto neko lepo kaze,nije kao da nam je prvi put da kasnimo sa semestrom 2 nedelje od svih, samo ce nam posle januarski rok biti malo vise u februaru i kolokvijumi i ispiti ce nam biti jedni do drugih,al preziveli smo vec to.....sta je malo dinamike u zivotu :lol:

_________________
The oath they will swear - the small shall become great, the crooked become straight, and, though blind, I will see.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 25 Nov 2009, 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:32
Posts: 26
Drago mi je da ima istomisljenika :D
A pa da, ne idemo samo 1. i 7. januara, ali cemo i to da odradimo u jos dve subote (9. i 16.) :cry:
Pa imaju valjda i studenti dusu :roll:
Izmedju ostalog gde se jos u svetu (a i kod nas) odradjuju drzavni i crkveni praznici???
A sta je tek sa onima koji daleko zive i koji bi mozda hteli bar praznike da provedu sa svojom porodicom,
kad vec ne mogu vikende? Meni licno to nije problem jer sam iz NS, ali znam da vecina ljudi nije. Zar je moguce da o tome nije niko razmisljao kad su se donosile te odluke :oops:
Eto kad vec dolazimo subotama, mogli bismo bar da spojimo NG i Bozic, pa nismo masine
.

_________________
dum spiro, spero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 25 Nov 2009, 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Bleakeyes wrote:
Ma najbolje da cemo da krenemo sa predavanjima 2.januara,pa nismo ni prosle godine(tj. prosli januar) poceli na vreme.....
sto neko lepo kaze,nije kao da nam je prvi put da kasnimo sa semestrom 2 nedelje od svih, samo ce nam posle januarski rok biti malo vise u februaru i kolokvijumi i ispiti ce nam biti jedni do drugih,al preziveli smo vec to.....sta je malo dinamike u zivotu :lol:

Citat iz crtaća Pera Detlić:"Sve bi to bilo u redu da je Pera na vreme otišao u policiju".

Ili u prevodu:"Sve je to zbog subjektivnih grešaka i objektivnih okolnosti".

Ili u prepevu:"Kad semestar na vreme kreće, radnih subota biti neće"

Pozdrav,
Radovan

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 25 Nov 2009, 19:40 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
A i da podsetim da ima određeni broj studenata koji slave Božić 25.12. (ne pričam u svoje ime, btw) na koje se nije mislilo.
Sve u svemu, neuobičajeni radni kalendar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 29 Nov 2009, 21:23 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:32
Posts: 26
hahaha, profesore super Vam je poredjenje :lol:

Elem, ja sto se Bozica tice ja slavim oba :) tako da mi nece biti prvi put da sedim na predavanju
tog dana, mislim da se i prosle i preprosle godine redovno radilio 25. nije dosao samo ko nije hteo, isto kao i kad je neka slava u pitanju (ali njih hvala Bogu ne odradjujemo).


Ali krivo mi je sto zbog pojedinaca koji vijaju uslove do oktobra 2 moraju svi da ispastaju.
Ne bih nikog ovom izjavom da prozivam, ali najverovatnije upravo ti ljudi nece ni dolaziti
subotama na vezbe i predavanja (jer da dolaze verovatno ne bi cekali oktoabr 2 za uslov!)

_________________
dum spiro, spero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 29 Nov 2009, 21:34 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Pa što bi rekao jedan moj nastavnik iz osnovne "Da baba ima točkove, bila bi fijaker", tako da ko zna šta su bili uzroci njihovog vijanja uslova u okt2, da li plan i program i kvalitet nastave, kriterijum ocenjivanja, nakaradna primena "Bolonje" i druge okolnosti imaju udela u tome? Malo je površno razmišljanje gde se sve svaljuje na "lenje" studente koji ne idu na predavanja. Svaka čast studentima koji su uspeli da se izbore sa tim, ali činjenica je da veliki broj njih nije, što mislim da je greška u sistemu a ne u studentima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 29 Nov 2009, 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:32
Posts: 26
Ma krivi smo mi svi zajedno :oops:
Eto da smo krenuli godinu ili dve kasnije sve bi bilo drugacije, ovako ti ova nasa generacija dodje kao experimentalna, po starom si sistemu ali probacemo malo i novi pa cemo da vidimo sta ce ispasti od vas...

I na drugim fakultetima ima studenata koji se bore za opstanak, pa nismo mi crne ovce... ali se kod njih vec godinama septembar odrzava u avgustu a oktobar u septembru (kao sto je sad i kod nas uvedeno), pa sad ako nisi uspeo da skupis za uslov nema ti omora nego zapni preko leta. Ne znam sta se do sad cekalo kod nas.

_________________
dum spiro, spero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 30 Nov 2009, 09:03 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Hej Milanbergh i Garfield :)

Pretpostavljam da bi dosta sličnih komentara kao što su vaši bilo od većine svih nas. Da se i ja nadovežem na vaše komentare u stilu "genijalnosti" iz prethodnog posta - Objektivne okolnosti (sistem, "bolonja" itd.) - Subjektivne slabosti (ovakvi studenti, onakvi profesori, itd.)

Evo još malo "genijalnosti" ;) . Klasična boljka koja je opšteprisutna ne samo kod nas "lokalno" nego i "globalno" je da imamo pobornike dva stava:
1. "Konzervativan" ili:"Na'rani piliće i ne diraj dugmiće" :evil:
2. "Progresivan" ili:"Kada riba ne trza, menjaj glistu" ;)

Ja sam za (2.) ali glista ne može tako lako ni da se promeni. Naravno, ako bih za sebe mislio da sam uvek u pravu onda sam za "Terapiju" (ništa što stari dobri elektrošokovi ne mogu poprave :shock: :roll: :shock: :roll: ;) )

Pozdrav,
Radovan

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 30 Nov 2009, 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:32
Posts: 26
hahahaha :lol:
Pa i ja sam za to da menjamo tu glistu, ali ako nema ribe uopste moras promeniti i reku...
Hocu da kazem da se "Bolonja" ne moze parcijalno sprovoditi. Iz dosta predmeta uopste ne postoji literatura nego se studenti snalaze kako ko stigne, a i oni predmeti gde postoje knjige (tj. kopije) su starije i od nas :shock: .

Ne kazem da su svi takvi, ali jako je mali broj novih knjiga koje su ispravljene u skladu sa novim programom (o zbirkama da i ne govorim). Nikad necu zaboraviti kad je prof. Kiss na predavanju rekao "ovaj racun na foliji ne valja jer tada nije bilo digitrona pa smo racunali pomocu sublera". To mi je tad bilo cak i simpaticno sto je covek toliko prvrzen svom starom nacinu predavanja i td, ali kad malo bolje razmislim :? ...

Nisam studirala pre 10 godina tako da ne mogu da uporedjujem nastavu nekad i sad, ali mislim da ce se vecina sloziti i ako kazem da ovo nije bas najsjajnije resenje. Jeste dobro polagati preko kolokvijuma, ali ne da ti jedan kolokvijum bude jedna knjiga a drugi kol. druga knjiga, jer predmet koji se drzao 2 semestra ne moze se "zguzvati" u jedan. Bolje izbaciti deo pa kvalitetno proraditi ono sto je ostalo, nego nabacati 5 ispita u glavu za 3 meseca.

Ja sam za "ili sve ili nista" a ne ove kombinacije malo cemo ovako, pa ako ne valja promenicemo malo ovo pa krpi tamo, krpi vamo i vratis se na isto :roll:

_________________
dum spiro, spero


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 30 Nov 2009, 13:06 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Quote:
...jer predmet koji se drzao 2 semestra ne moze se "zguzvati" u jedan. Bolje izbaciti deo pa kvalitetno proraditi ono sto je ostalo, nego nabacati 5 ispita u glavu za 3 meseca.


Upravo.

Ne moramo fizički menjati gliste, nego treba nekako pronaći način da nateramo gliste da same sebe promene u skladu sa novim vremenom. Ali koliko sam razumeo, kod nas su gliste zaštićene kao beli medvedi pa nam ne ostaje mnogo osim da se nadamo da će se smilovati :) Ili da ih stvarno elektrošokiramo :D

Uh, boli me glava od životinjskih metafora :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nove odredbe NN veća
PostPosted: 30 Nov 2009, 18:32 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:00
Posts: 39
Oktobar 2 postoji i na drugim fakultetima samo se zove socijalni ili vanredni (bar je tako na FTN-u) samo sto kod njih on upada vec u pocetak semestra.....sad kako bi to izgledalo kod nas bolje da ne zamisljam :roll: (zbog vezbi,predavanja,i cinjenice da nema dovoljno prostorija)
a realno mislim da oktobar 2 NE SMETA onima koji su uslov dali ranije,pa ga koriste za ciscenje godine......

_________________
The oath they will swear - the small shall become great, the crooked become straight, and, though blind, I will see.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group