Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 21 May 2024, 10:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: TEHNOLOG???
PostPosted: 18 Dec 2009, 17:16 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
TEHNOLOG je određen za eventualnu zakusku i proslavu kao obeležavanje završetka jednog perioda u životu naših studenata. Taj prostor je po mom mišljenju, a znam da ga mnogi sa mnom dele, apsolutno neodgovarajući. Da li imate neke racionalne predloge šta po tom pitanju uraditi?

-Pronaći drugi prostor? Koji?
-Ukinuti zakusku i proslavu posle završnih radova?

Ja trenutno nemam nikakvu ideju, koja se može realizovati brzo i sa malo ulaganja.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 18 Dec 2009, 18:17 
UF! Ovo je bas dobra tema. Ja sam pre za pronalazenje drugog prostora. Taj dogadjaj stvarno treba proslaviti, a podrum mi se ne cini bas najprimamljivijim :? . Da li to mora biti u skolpu fakulteta ili moze i na nekom drugom mestu? Nas fakultet nema bas puno studenata, mozda bi se mogao napraviti neki dogovor (ugovor) sa lokalima (kaficima) u blizini pa da se iznajmi prostor na par sati kad neko diplomira. Mislim da bi to bilo mnogo udobnije i prijatnije, ali stvarno ne znam za cene. Vredi probati...


Top
  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 19 Dec 2009, 16:28 
Slazem se da je TEHNOLOG neodgovarajuci, ali je on trenutno jedino "prihvatljivo" resenje za zakusku: dovoljno je velik da u njega stanu svi ljudi koji su dosli na odbranu, ima dovoljno prostora i da se sedne i da se stoji; u toku zakuske moze da se pusti lagana muzika; gosti koji zele da ostanu malo duze na zakusci, proslavi - to i mogu, jer tu nikome ne smetaju...
Ne smatram da je to mesto idealno, ali ga svakako smatram prikladnijim od bilo kakve laboratorije (sto sam cula da se desavalo), gde se hrana sluzi na pultovima za odradjivanje vezbi... :o


Top
  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 21 Dec 2009, 09:48 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Prostorija u podrumu stare zgrade, poznata pod nazivom ’’Tehnolog’’, je u havarisanom stanju i ne zadovoljava minimalne higijenske normative. Takođe, sam prilaz ovoj prostoriji je veoma neugledan, neodržavan i higijenski neprihvatljiv. Treba imati u vidu da javnoj odbrani završnog,diplomskog, master rada studenta prisustvuju roditelji, rodbina i brojni studenti drugih fakulteta, te se na taj način stvara veoma loša slika u javnosti o Tehnološkom fakultetu i ostavlja utisak da fakultet nema razumevanja prema studentima i roditeljima koji su vreme i novac uložili u ovu instituciju. Smatram da je ovakva situacija velika antireklama i da u vreme prisustva konkurentnih fakulteta koji nude savremenu opremu i prostorije studentima i mi moramo voditi računa o ugledu fakulteta koji ostavlja direktne posledice na upis studenata.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 25 Dec 2009, 16:36 
Jeste da je Thenolog neodgovarajuci ali oslikava nas prolazak kroz fakultet meni je uuuvek bilo lepo kad bih tamo popila toplu cokoladu i ucila za vreme ispitnog roka...ja sma tek druga godina i volela boh kad bi se nekako osposobio,tipa porzori koji preko trebaju ali je nemoguce jer je u podrumu...po mom misljenju trebalo bi ga preemstit negde van podruma i uloziti u njega jer je to stvarno jedino sto nam fali,ok to i toalet papir za ruke u toaletu:):)samo kada bi ljudi hteli da uloze ja sam za...:)))Pozzz:) :shock:


Top
  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 25 Dec 2009, 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Podsetili ste me na jednu poučnu priču, s kraja prošlog veka...
(ovo je priča u skladu sa postavljenim mi Avatarom - No.1 iz super grupe TNT)

...Tamo negde sredinom osamdesetih prošlog veka sam bio na studentskom kongresu u Vespremu - Mađarska, tada kao apsolvent našeg nam Fakulteta..Imali smo studente domaćine koji su bili ekstremno druželjubivi i veoma gostoprimljivi..Grupa novosađana i beograđana je imala veoma prijatnu studentkinju kao domaćina..Za nju sam imao samo komplimente ;) ..Kako smo mi iz ovih naših krajeva bili malo "glasniji" (malo smo bili bučniji pri "žurkisanju" u sobama) obezbedila nam je poseban prostor za to.. To je bila podrumska prostorija koja nas je sve podsetila na naš "Tehnolog". Ali...taj prostor je, za razliku od Tehnologa, bio mnogo uređeniji, atmosfera prijatnija, higijena besprekorna..Sve je to bilo prilično skromno, ali veoma, veoma prijatno i svaka stvar je bila na svom mestu..Jedina neprijatna stvar koja mi se desila je bila ta što me sve vreme "merkao" od glave do pete neki tip koji je samo sedeo prekrštenih ruku, pretećeg pogleda...Bio je malo krupniji - delovao je kao neki bilder ili dizač tegova..Kako sam se ja sve vreme motao oko naše domaćice :) , zapitao sam je ko je taj "izbacivač"..Ispostavilo sa da je to njen suprug :shock: .. No, na kraju smo se svi slatko smejali toj dogodovštini i taj njihov "Tehnolog" mi je ostalo u veoma lepoj uspomeni :D .

Naravoučenije: Znam da većina nas ima neke emotivne veze sa "Tehnologom" ali on mora da se rekonstruiše. Na koji način -to ne znam.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 26 Dec 2009, 01:48 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Svi mi koji studiramo ili smo studirali na TF-u smo manje ili vise emotivno vezani za "Tehnolog", ali ne vredi nam sad da jadikujemo za vremenom kada je postojao, vec bismo trebali da razmislimo gde bi on ponovo mogao nastati... :?: :idea: :arrow:

E sad, tu se postavlja pitanje: sta mi u stvari zelimo? Da li zelimo samo prostoriju za zakusku ili zelimo "Tehnolog - Caffe"?! Praviti prostoriju samo za zakusku je neisplativo. Preostaje jedino da se napravi "Caffe". 8-)
Gde? Hmm... Pa, jedini prostor koji bi, eventualno, mogao da posluzi u te svrhe je prostor "oko hola". Mislim na prostor iza onih stakala pored oglasnih tabli, tj. preko puta amfiteatra; pored amfiteatra; ili pored ucionice "12" ili preko puta nje... Mada mi se najpogodnijim cine onaj prostor preko puta afmfiteatra i onaj preko puta "12", iz razloga sto oni nisu pored ucionica, pa muzika ne bi smetala...

To su neka moja razmisljanja i predlozi... Ako neko ima bolju ideju - odlicno!!! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 26 Dec 2009, 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Spominjući "Caffe" podsetili ste me na nešto :idea: .

Svi znate za prodavnicu peciva koja se nalazi pre bibliteke, u holu.. Ta prodavnica trenutno ne radi - ne znam zašto.. Da napomenem, prodavnica nema veze sa Tehnološkim fakultetom (pripada FINS-u tj Institutu), osim što se nalazi u njegovom holu..Ako ste tu kupovali pecivo i malo pogledali gore ka plafonu, videli bi ste neke računare..E, tu su se nalazili (spletom okolnosti) naši Internet serveri (sajt, ovaj forum - sve ide preko njih).. Da li su i dalje tamo ili su premešteni, nisam siguran... To bi Administratori (Laza i Sale) mogli da vam kažu više o tome.. Malo je bilo problema pri izgradnji te pekare usled građevinskih radova (malo su bili "polivani" vodom itd. - to bi vam opet Administratori mogli detaljnije ispričati) :?: ..Sa druge strane, bibliotekarke su vam mogle reći koja je cena svih artikala u pekari i ko šta svakog jutra kupuje, pošto se sve u biblioteci čulo :!: .

Znači, i ta pekara nije na odgovarajućem mestu. Kako ste spomenuli prostor između dve zgrade (sa strane 12-ice, ili sa strane biblioteke), taj prostor je poprilično zapušten i ne znam ko je zadužen za njegovo održavanje.. Čak ne znam kako se može uopšte prići prostoru sa strane 12-ice (znaju paunovi kojih tu ima s vremena na vreme :) )

Kako je neki drugi prostor na Fakultetu teško nači, da li je moguće razmatrati mogućnost da se u tom prostoru izgradi "Caffe", naslednik "Tehnologa" zajedno sa prodavnicom peciva, mesto za zakusku ili neka dodatna učionica, laboratorija itd.? ..(bilo bi mi žao paunova, ali imaju dovoljno prostora i sa druge strane).

Odgovor ne znam, jer ne znam ko bi uopšte bio odgovoran za tako nešto, na koji način naći sredstva itd...Raspitaću se :?: .

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 26 Dec 2009, 12:18 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Odlična je ideja da se u tom dvorištu napravi kafe. Međutim, jedan problem bi mogao da bude toalet koji je po zakonu obavezan da postoji u ugostiteljskim objektima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 26 Dec 2009, 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
To se, naravno, podrazumeva... Ovo je samo ideja, a ideje može svako da ima :) ... Koliko je to izvodljivo, ne znam niti znam ko zna :?: ...To bi podrazumevalo poduzimanje svih koraka koji su potrebni za izgradnju poslovnog prostora ili nadogradnju Fakulteta...To znači angažovanje građevinske firme sa svom potrebnim pratećom dokumentacijom i dozvolama za gradnju koja je potrebna za izgradnju takvog namenskog objekta...Kako, za sada, ozbiljno razmišljanje o takvoj vrsti poduhavata na Fakultetu nije bilo (bar koliko ja znam) trebalo bi videti ko je za to na Fakultetu nadležan :?: ... Kao što rekoh, raspitaću se o tome.

Zaboravih da spomenem i onaj prostor koji je milicab spomenula, a to je prostor između Amfiteatra i stare zgrade.. Tu je pre određenog broja godina napravljen parking.. Nikad nisam saznao čemu je taj parking bio namenjen, jer sam možda par puta tu video parkirana vozila :?: .. Možda neko zna pa će nam objasniti.. Taj prostor se održava, i na osnovu toga što se uzgajaju neke biljke, pojavljuju plastenici - mogao bih da zaključim da se koristi od strane Poljoprivrednog fakulteta, a možda i od našeg - ne znam :?: ..Možda bi i to mogao biti eventalan prostor za naku gradnju.

Ovo su samo razmišljanja i komentari povodom eventualnog prostora za eventualnu izgradnju "Tehnologa", laboratorije, učionice ili možda "Predškolske ustanove" :) , jer ja lično ništa ne znam povodom nadležnosti nad tim prostorom :?: .. Sasvim deseto pitanje je eventualna finansijska podrška takvom projektu

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 28 Dec 2009, 11:00 
Offline
User avatar

Joined: 14 Nov 2008, 14:55
Posts: 398
Zanimljiva tema. Pogotovo njen razvoj tj postavljenje bitnih pitanja o nadležnostima nad pojedinim prostorima na i oko Fakulteta.
Što se tiče dela rasprave i pitanja upućenog direktno nama (Lazi i meni) potrebno je razgovarati sa Lazom obzirom da je on administrator mreže i direktno je odgovoran za servere. Tačno je da se i dalje nalaze na istom mestu i da ne postoji plan o njihovom razmeštanju u skorije vreme. Dodao bih amandman da se na istom mestu nalazi i telefonska centrala i, koliko je meni poznato, nadležnost nad tim prostorom je u rukama Instituta.
Otvoreni prostori kod amfiteatra i reaktorske hale gde se sada nalaze parking i staklenici odnosno prostor između učionica 12 i 10 već du bili predmet nekih razgovora i realizacija direktno zavisi od saglasnosti Poljoprivrednog i količine novca kojeg imamo. Čak postoji i grupa zaposlenih koji su spremi za volonterski rad u vezi toga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 30 Dec 2009, 03:39 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
milanbergh wrote:
Odlična je ideja da se u tom dvorištu napravi kafe. Međutim, jedan problem bi mogao da bude toalet koji je po zakonu obavezan da postoji u ugostiteljskim objektima.


Tako sam i ja razmisljala, ali...
Dok sam citala ovo setih se da ni "Agronom", "Index" ili kako god da se zove "Restoran" na Poljoprivrednom fakultetu ne poseduje toalet. Sto znaci da verovatno nismo u pravu, cim nije zatvoren kada je "Tehnolog" zatvoren. Izgleda da je problem sa "Tehnologom" jedino visina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 30 Dec 2009, 13:56 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
milicab wrote:
milanbergh wrote:
Odlična je ideja da se u tom dvorištu napravi kafe. Međutim, jedan problem bi mogao da bude toalet koji je po zakonu obavezan da postoji u ugostiteljskim objektima.


Tako sam i ja razmisljala, ali...
Dok sam citala ovo setih se da ni "Agronom", "Index" ili kako god da se zove "Restoran" na Poljoprivrednom fakultetu ne poseduje toalet. Sto znaci da verovatno nismo u pravu, cim nije zatvoren kada je "Tehnolog" zatvoren. Izgleda da je problem sa "Tehnologom" jedino visina...


Verujem da bi ih inspekcija zatvorila kad bi kontrolisala jer pored toga što nemaju toalet, imaju ozbiljnih problema sa glodarima (lično sam video pacolikog stvora pored zida ispod prozora). Ili je u pitanju staro dobro "gledanje kroz prste".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 30 Dec 2009, 19:01 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 19:21
Posts: 21
"Pacoliki stvor"??? :shock: Splinter??? :o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 30 Dec 2009, 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Strahinja wrote:
"Pacoliki stvor"??? :shock: Splinter??? :o

Znamo gde su Splinter i Nindža kornjače imale svoje skrovište.. Hmm..Analogija sa naslovom ovog posta postoji, zar ne? Mada ne verujem da je Strahinja uopšte na to i pomislio (a možda ...?)

Šalu na stranu. Nešto mi je opet palo na pamet - genijalno naravno :D ..Svi znamo da se naš Fakultet bavi edukativno-naučnim radom.

Sa jedne strane, nas kao nastavnike brine manja zainteresovanost budućih studenata za naš fakultet..

Sa druge strane, poslednjih nekoliko godina su se nastavnici intenzivno angažovali oko naučnih projekata u zemlji i inostranstvu. Rezultat toga je prilično veliki broj angažovanih mladih istraživača i stipendista u okviru tih projekta i saradnja sa drugim naučnim ustanovama.

Sa treće strane, iako je naša delatnost edukativno-naučna, u poslednje vreme se aktualizije tema malih preduzeća u okviru Fakulteta .. Pogledajte naš Fakultet..Tu imate:
- akreditovane laboratorije koje uslužno rade analize raznim firmama i raznovrsnim korisnicima. Mislim da je najveći procenat firmi i preduzeća najviše zainteresovan za ovaj aspekt saradnje sa Tehnološkim fakultetom
- prehrambene, hemijske i farmaceutske tehnologije - sve na jednom mestu.

Zar ne bi mogao "Tehnolog" da postane "Firma".. Kakva firma - ne znam, to je tema za raspravu - a znam da je takvih rasprava i ideja na Fakultetu bilo. Neko je čak spomenuo da "Tehnolog" odslikava prolazak studenata kroz naš fakultet:

Evo samo dva primera iz mog ličnog iskustva (trenutno sam se njih setio).
1. Danas smo kao novogodišnji poklon dobili izuzetno pakovanje finih čokoladica (neko je tu ranije spomenuo toplu čokoladu). Fine čokoladice sa ekstremno interesantnom i primamljivom ambalažom (svratite ako hoćete da ih probate). Usput sam saznao da je to proizvod porodične firme naše bivše profesorke.
2. Pre određenog vremena, u razgovoru uz kaficu, mi je jedan naš nastavnik rekao da su on i njegove kolege imale ranije običaj da na uređajima kojih ima na našem fakultetu eksperimentalno proizvode riblje paštete dok još ribljih pašteta nije bilo u radnjama. Na moje pitanje šta su sa tim paštetama radili, dobio sam odgovor da su te paštete nosili kući svojoj deci. Na pitanje zašto tako nešto nisu realizovali na tržištu, nisam dobio nikakav konkretan odgovor.

Ovo su samo dva primera koja su mi pala na pamet (ne kažem da su čokalodice i riblje paštete preporučljive da se konzumiraju istovremeno, hmm...) ali siguran sam da takvih primera ima mnogo.. Glavna okosnica bi bila oko prehrambenih proizvoda, alkoholnih i bezalkoholnih pića itd. (što da ih "Tehnolog" nabavlja sa strane kad bi mogao da ih dobija "iz kuće")..Naravno, ovo je samo ekstremno uprošćena priča u stilu kako bi to "Perica" zamišljao.

Nadam se da će moje ostale kolege komentarisati ove moje "genijalnosti" (složiti se sa njima ili ne) u smislu potencijalne proizvodnje raznih proizvoda, za koje je naš fakultet komepetentan.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 30 Dec 2009, 23:17 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 19:21
Posts: 21
Pa prvo bih zamolio Johna da precizira kakvu je životinju video :D Zaista je zabrinjavajuće ako su dole počele da obitavaju neke mutirane vrste :shock: P.S. Nisam želeo da uporedim Tehnolog sa staništem Nindža kornjača i Splintera, nego me je naziv "pacoliki stvor" asocirao na Splintera :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 31 Dec 2009, 00:37 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Pacov. Ili poveći miš. Pesnička sloboda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 31 Dec 2009, 08:36 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Strahinja wrote:
Pa prvo bih zamolio Johna da precizira kakvu je životinju video :D Zaista je zabrinjavajuće ako su dole počele da obitavaju neke mutirane vrste :shock: P.S. Nisam želeo da uporedim Tehnolog sa staništem Nindža kornjača i Splintera, nego me je naziv "pacoliki stvor" asocirao na Splintera :D

Nisam ništa loše mislio apropo tvog komentara :) , mada i ja mogu da potvrdim da sam video takovog "glodara" ćekajući ispred banke na Poljoprivrednom (koja je preseljena). Siguran sam da je bio pacov.

Samo si me kornjačama asocirao na priču sa ribljim paštetama - ma koliko to glupo zvučalo :mrgreen:

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 16 Jan 2010, 08:26 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Чини ми се да смо релативно близу решења о пристојном простору за закуске после завршних радова. Како сам у међувремену сазнао, размиљало са на Факултету о томе - а ми смо на Форуму мало "подгрејали" ситуацију. Требало би да се реше неки технички детаљи и да се тај простор релативно брзо оспособи. Наравно, биће брже ако се то још мало "погура" ;) .

Мислим да је потакнута Форумом и проблематика простора око Факултета. Видећемо шта ће даље да се дешава.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TEHNOLOG???
PostPosted: 12 Mar 2010, 10:14 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Dolazeći na posao i idući na I sprat, često se iz podruma žestoko oseća alkohol. Naročito posle najavljenih žurki preko vikenda. To je već godinama tako i to je nešto što je odavno trebalo da se reši, ali nije rešeno :oops: . Ovo nam ni u kom slučaju ne služi na čast :oops: .

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group