Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 27 Jul 2024, 18:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 15 Apr 2010, 20:35 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Nisam bio kod kuće, ali mi reče supruga da se Dajana Hrnjez pojavila na RTS-u Dnevnik 2 kao stipendista Ministarstva nauke za Doktorske studije u inostranstvu. Ja inače verujem svojoj supruzi :mrgreen: , ali da li bi, ipak, neko mogao da kaže o čemu je reč i da li je još neki naš student sa našeg fakulteta dobio tu stipendiju.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 01:58 
Offline

Joined: 23 Nov 2009, 02:39
Posts: 4
Dajaninu izjavu mozete pogledati na sledecem linku:

Stipendije za mlade naučne radnike


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 08:30 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
Sta znaci Djeliceva izjava: Понеки факултети и оваквим студентима, будућим докторима наука наплаћују школарину ?!

Ispada da se buducim doktorima nauka ne naplacuje skolarina, osim na "nekim" fakultetima... Da li to znaci da smo mi jedan od tih "nekih"? Mislim, obzirom na to da kod nas skolarinu buduci doktori nauka placaju! Da li ce rukovodioci projekta svojim istrazivacima obezbediti taj novac i da li ce stipendistima od tih materijalnih troskova biti placena skolarina - nebitno je, ali skolarina se zvanicno placa. Moze li neko da mi pojasni mozda sta ova izjava znaci? Hvala.

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
"Понеки факултети и оваквим студентима, будућим докторима наука наплаћују школарину, а да би добили здравствене књижице морају на биро рада. Тако се шаље погрешна порука да ће ту после свега и завршити, чекајући на посао. Такву праксу, каже министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић, морамо да мењамо."

Šta ova izjava znači - ne znam. O Doktorskim studijama i školarini za te studije je bilo dosta rasprave na Fakultetu. Koliko ja znam, opcija da se školarina plaća - i dalje stoji.

Inače na NN veću su Dajani upućene sve čestitke :D

Pitajte bilo koga ko je otišao na Doktorske studije u inostranstvo da li je platio školarinu. Ja znam samo za slučajeve gde na Doktorskiim studijama dobijate platu tj, "VAMA PLAĆAJU". Neki naši bivši studenti a i sadašnji, pored obezbeđenog smeštaja, imaju platu oko 1000 Eura mesečno. Naravno, nije poenta iznos nego princip.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 09:31 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
Pored Dajane, ovu stipendiju su dobili i sledeći naši studenti:

Brezo Tanja
Tomičić Ružica
Tomičić Zorica
Vitas Jasmina
Pejić Danijela
Vukić Nevena
Simendić Vesna

Nadam se da nisam nekog izostavila.

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 09:35 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 11:13
Posts: 20
Rambo Amadeus: "Ovde ne uzimaju porez kad je velika plata, ovde uzimaju crno ispod nokata..."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dajana Hrnjez na RTS-u?
PostPosted: 16 Apr 2010, 13:00 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
NevenaNemet wrote:
Sta znaci Djeliceva izjava: Понеки факултети и оваквим студентима, будућим докторима наука наплаћују школарину ?!

Ispada da se buducim doktorima nauka ne naplacuje skolarina, osim na "nekim" fakultetima... Da li to znaci da smo mi jedan od tih "nekih"? Mislim, obzirom na to da kod nas skolarinu buduci doktori nauka placaju! Da li ce rukovodioci projekta svojim istrazivacima obezbediti taj novac i da li ce stipendistima od tih materijalnih troskova biti placena skolarina - nebitno je, ali skolarina se zvanicno placa. Moze li neko da mi pojasni mozda sta ova izjava znaci? Hvala.


To znaci Nevena da se pomiris sa trenutnim stanjem na nasem fakultetu i snadjes se kako znas i umes! Pokusali smo (mislim na jednu grupu studenata doktorskih studija) da nekako pomognemo sami sebi i u dogovoru sa upravom fakulteta i profesorima nadjemo najbolje resenje za placanje/neplacanje skolarine. Medjutim, i pored dobre volje nekolicine profesora, nije nadjeno odgovarajuce resenje i ostalo je na tome da se skolarine placaju.

I pored objektivnih i nekih manje objektivnih razloga za ovo ostaje cinjenica da smo jedan od retkih fakulteta gde doktoranti koji su zaposleni na fakultetu ili su stipendisti Ministarstva placaju skolarinu. Mozemo samo da se pitamo kako su to drugi fakulteti resili, a mi ne mozemo/necemo. Profesor Omorjan je upravu kad kaze da nije novac u pitanju, vise princip. To sve ostavlja pomalo gorak ukus u ustima, zar ne?

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group