Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 04 May 2024, 01:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Nova zabava na parkingu TF-a
PostPosted: 20 Sep 2012, 09:45 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Evo kako možete dobro da se zabavite pa parkingu Tehnološkog fakultetata.

Kada hoćete da popušite cigaretu ispred fakulteta ili da se družite sa pušačima i eventualno popijete i kaficu, pored očigledne pozitivne strane toga što se "socijalizujete", pruža vam se dobra prilika i da se zabavite i da na taj način tu "socijalizaciju" dignete na viši nivo. Preduslovi za to su da ste negde oko 8.00 tu prisutni jer imate sreće pa se vozite gradskim saobraćajem, stanujete blizu fakulteta, nemate decu da razvozite po vrtićima i školama, prethodno ste već "sredili" da vam neko pričuva parking mesto na neki način poznat vama i još par njih "odabranih" itd. Apsolutno vas ne tangira to što ste čuli da naš parking već u 7.00 bude krcat automobilima radnika "Informatike". Još bolje je ako pada kiša pa se morate sakriti od kiše ispred ulaznih vrta, gore na stepenicama gde imate najbolji pregled na parking. Kako je već tada parking prebukiran, pogotovo ako pada kiša, posmatrate novopridošli automobil i posmatrate očajničko lice vozača :shock: koji gleda levo desno, jer nigde nema mesta. Zamislite sad i kao "šlag na tortu" da se tu nađe i deo parkinga koji je prazan jer visi kanapče celom dužinom a na kanapčetu je papirče na kome piše "Rezervisano". Naravno, niko nema pojma zašto je to "Rezervisano" niti onaj ko je to rezervisao ne oseća nikakvu obavezu da to tu rezervaciju opravda. Dosta automobila je već blokiralo izlaz ostalim automobilima sa parkinga, ostavljajući svoje brojeve mobilnog telefona na šoferšajbni ili su već obavestili portira da ih pozove ako neko treba sa parkinga da izađe. Taj unezvereni i nervozni vozač vidi da ni tu ne može da parkira i razmišlja da li da reskira i ode skroz do keja i eventualno tamo nađe neko mesto ili da pozove portira da mu otvori ogradu da bi nekako parkirao iza fakulteta (ono drvo koje sam već spomenuo je već zauzeto - iako do tamo ne može da se prođe jer se "istovaruje repa") :?: . Sama ta očajnička faca vozača vas već može zabaviti koji se, recimo, posle razvoženja dece po vrtićima i školama probijao kroz saobraćaj koji je najintenzivniji kada pada kiša. Obično se tu nađe mesta za riskantno parkiranje pored samih stepenica ili pored onog znaka za vatrogasni prolaz - riskantno je jer se praktično ostavlja malo mesta za prolaz automobila. Sada vi stupate na scenu i "sa terase" dajete savete samouvereno tvrdeći da tu sasvim dovoljno mesta ima :geek: . Taj spomenuti vozač vas posluša i nekako uspe da se ugura gde mu vi savetujete ("sa terase" - setite sa da pada kiša) ali shvata da je previše riskantno jer nije siguran da li ima dovoljno prostora da sad tu prođu i drugi automobili. Vi ga tada kroz šalu kritikujete da se ne snalazi dobro sa parkiranjem i da nije dovoljno dobro "ugurao" auto i da mu ti "ugurivanje" baš i ne ide :) :D :lol: . Savetujete mu da proba ponovo i tako dok god vam bude interesantno. Ta vam zabava može potrajati i 10-ak minuta :lol: . Ako taj srećnik u međuvremenu primeti da je neki auto izašao sa parkinga i parkira se na to mesta sa olakšanjem, sačekate drugu žrtvu koja će sigurno doći, i tako dok god vam bude zabavno. Čak štaviše, veoma se možete zabaviti i u slučaju kada odjednom nagrne nekoliko automobila i taksija. Nema mesta ni za one koji idu napred, ni one koji idu nazad, jedni druge upućuju na levo, desno, jedni izlaze jer nema mesta, drugi ulaze jer misle da ima mesta jer misle da su ovi koji izlaze upravo oslobodili neko mesto, vide prazna parking mesta (ne vide kanapče)- šta da vam kažem, - zabava par ekselans.

Da li postoji rešenje ovog problema, tj da li nekako Fakultet može obezbediti normalnije parkiranje i parking mesta ispred svoje zgrade svojim zaposlenima?
Odgovor je jednostavan i 100% tačan - Ne postoji. Korekcija, rešenje postoji za "odabrane".

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova zabava na parkingu TF-a
PostPosted: 16 Oct 2012, 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
RadovanOmorjan wrote:
Sada vi stupate na scenu i "sa terase" dajete savete samouvereno tvrdeći da tu sasvim dovoljno mesta ima :geek: . Taj spomenuti vozač vas posluša i nekako uspe da se ugura gde mu vi savetujete ("sa terase" - setite sa da pada kiša) ali shvata da je previše riskantno jer nije siguran da li ima dovoljno prostora da sad tu prođu i drugi automobili. Vi ga tada kroz šalu kritikujete da se ne snalazi dobro sa parkiranjem i da nije dovoljno dobro "ugurao" auto i da mu ti "ugurivanje" baš i ne ide


Moram da dodam još i to da, ukoliko je osoba za volanom slučajno ženskog pola, na najmanje oklevanje oko "ugurivanja" i procenjivanja situacije kao riskantne ili ne, sa "terase" stižu obavezni komentari tipa "Haha, pa da, žensko za volanom!" i slično. To što je situacija najčešće nerešiva čak i za najiskusnijeg vozača, to ni u ludilu neće biti "olakšavajuća okolnost" za dotičnu, i etiketa Kojojdadedozvolu će svakako biti prilepljena, uz podsmeh i duhovite komentare, a to sve značajno doprinosi nivou zabave, o kojoj profesor priča.

Ako se neko pita da li ja to ukazujem na postojanje predrasuda, generalizacije i diskriminacije na polnom nivou, odgovor je da :)

A u međuvremenu, putujem autobusom, čime štedim pre svega vreme i živce, ako već ne i novac (pošto fakultet i dalje ne plaća zakonom propisanu naknadu za prevoz do radnog mesta, bar ne istraživačima, ali to je već druga tema :lol: )

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova zabava na parkingu TF-a
PostPosted: 22 Oct 2014, 09:42 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Pogledajte datume na ovim postovima! Imaju više od dve godine (deca u tom uzrastu već uveliko hodaju i pričaju ;) ) i pri tome je sve ostalo isto - možda sa još više automobila, ili sa još više brojeva telefona iznad volana onih automobila koji su zagradili "srećnike" na parking mestima. Pitam se samo koili je broj onih čiji su automobili tako ostavljeni pa su oštećeni manevrisanjem raznih prevoznih sredstava koji treba našto da utovare-istovare pa se parkiraju ispred stepeništa. Ta ista vozila mora i da se nekako izvuku i provuku kroz uzane prostore između tako parkiranih automobila. Pri tome ako su to neka službena vozila, baš će vozač takvog auta da se stresira ako nekog malo i očeše. Takođe se sada parkiraju i na travnjaku iza Fakulteta koji je već poprilično izrovan (ma koga briga za "Pauka"). Upečatljivo je, recimo, ponašanje jedne osobe sa našeg Fakulteta koja, skoro redovno, u takvim slučajevima parkira automobil tik uz ulazne stepenice, pored onih betonskih stubova. Pri tome dotična osoba manevriše i pokazuje svoje izvanredne sposobnosti parkiranja nekoliko milimetara od tih stubova. Onda ta osoba iz automobila izlazi sa izrazom na licu tipa: "Jel' vidite da se hoće kad se može". Da li ta osoba ima automobila "na bacanje" pa je uopšte ne interesuje ako ga malo i očeše - ne znam. Da li se bilo šta pomerilo sa "mrtve tačke"? - ovo je bilo retoričko pitanje. Jedino što u prolazu čujemo komentare tipa: "Svi fakulteti rešili problem parkiranja - osim našeg". I sve se na tome završava.

Što se mene lično tiče, koristim bicikl kada je god moguće. Neću ovde da navodim prednosti bicikla u odnosu na automobil - besmisleno je. U kontekstu parkinga, samo je odsustvo stresa koje je prouzrokovano približavanju automobilom ovom parkingu sasvim dovoljno da se konstatuje: BICIKL JE ZAKON. i Jedino se treba malo strpeti da se ovo globalno otopljavanje još malo zahukta i da imamo mnogo više dana bez kiše. To će se, naravno, desiti pre nego što se reši problrm parkinga na našem faksu.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova zabava na parkingu TF-a
PostPosted: 14 Nov 2014, 09:39 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Quote:
Jedino što u prolazu čujemo komentare tipa: "Svi fakulteti rešili problem parkiranja - osim našeg".


Može li se naučiti nešto od drugih fakulteta? (Npr. kakva je procedura za registrovanje "privatnog" parkinga i sl.) Ja mislim da je problem tehnički relativno jednostavno rešiti i mislim da oni kojima je mesto "rezervisano" neće imati ništa protiv da se to ozvaniči jednom rampicom tamo kod ulaza na parking sa Bul. cara Lazara :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova zabava na parkingu TF-a
PostPosted: 14 Nov 2014, 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
milanbergh wrote:
Quote:
Jedino što u prolazu čujemo komentare tipa: "Svi fakulteti rešili problem parkiranja - osim našeg".


Može li se naučiti nešto od drugih fakulteta? (Npr. kakva je procedura za registrovanje "privatnog" parkinga i sl.) Ja mislim da je problem tehnički relativno jednostavno rešiti i mislim da oni kojima je mesto "rezervisano" neće imati ništa protiv da se to ozvaniči jednom rampicom tamo kod ulaza na parking sa Bul. cara Lazara :)

Pre par nedelja sam na Izbornom veću postavio to pitanje. Nisam dobio neki konkretniji odgovor i pod uslovim da sam odgovor nadležnih razumeo, on glasi nešto u ovom smislu - To je u nadležnosti Univerziteta i pokušače se problem rešiti. Veoma sam skeptičan po tom pitanju. Tehnički je problem jednostavno rešiti, ali je pitanje pravnog okvira nadležnosti nad parkingom ispred našeg faksa. Ko je za to nadležan - ne znam. Nezvanično mogu da kaćem da je najverovatnije naš parking u zoni gde se parking ne plaća.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group