Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 22 May 2024, 05:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 12:19 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Pretpostavljam da bi na sajtu trebalo da postoji prikazan celokupan raspored prostorija na fakultetu. Iako naš fakultet nije toliko velik, šta vam je u prvim studentskim danima najviše zadavalo problema, ili vam i sada predstavlja problem? Gde se nalaze učionice, laboratorije, kabineti nastavnika ili nešto drugo (recimo, toaleti :mrgreen: )

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 03 Dec 2009, 14:14
Posts: 23
Nije losa ideja. Ja sam za. A ko ce to da uradi...?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
grkovic wrote:
Nije losa ideja. Ja sam za. A ko ce to da uradi...?

Mislim da taj raspored već postoji u elektronskoj formi. Raspitao bih se kod koga se to tačno nalazi. To bi verovatno trebalo da se obradi i ne mislim da bi zahtevalo veliki posao (našli bi nekog). Interesuje me vaše mišljenje koliko to detaljno treba da bude.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 18:37 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:42
Posts: 58
Mislim da bi najbolje bilo kada bi postavili građevinski plan zgrada (ne znam da li ste na to mislili).
Prostorije bi mogle biti obojene po tipu (npr. laboratorije - zeleno, učionice - crveno, kancelarije - plavo, itd.) a unutar prostorije bi mogla stojati imena profesora/saradnika ako su kancelarije u pitanju ili u slučaju laboratorija kursevi čije se vežbe u njima održavaju.
Eventualno bi mogla da budu napisana "imena" zgrada (nova zgrada, stara zgrada, itd.)

Ukoliko postoji u elektronskoj formi, mogao bih ja to da obradim, ali naravno, tek posle ispitnog roka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 18:59 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Stevan1986 wrote:
Mislim da bi najbolje bilo kada bi postavili građevinski plan zgrada (ne znam da li ste na to mislili).
Prostorije bi mogle biti obojene po tipu (npr. laboratorije - zeleno, učionice - crveno, kancelarije - plavo, itd.) a unutar prostorije bi mogla stojati imena profesora/saradnika ako su kancelarije u pitanju ili u slučaju laboratorija kursevi čije se vežbe u njima održavaju.
Eventualno bi mogla da budu napisana "imena" zgrada (nova zgrada, stara zgrada, itd.)

Ukoliko postoji u elektronskoj formi, mogao bih ja to da obradim, ali naravno, tek posle ispitnog roka.


Odlična ideja. Mogao bi da se odradi i poseban plan samo za studente prve godine gde bi se naglasile prostorije koje će oni koristiti (laboratorija za opštu hemiju, učionice itd.) kako bi im se olakšalo "snalaženje" - znam iz svog iskustva da sam prvi semestar trčao na sve strane :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Stevane, Milane - poštujem vašu nameru da to odradite. Svaka čast :D . Već sam razgovarao sa nadležnima i neće biti problema. Mislio sam, što Milan reče, da prvenstveno bude od koristi studentima.

Stevane, javi mi se posle ispitnog roka pa ćemo to srediti. Mislim da možemo da dođemo do građevinskih planova u elektronskoj formi - pa možeš posle da ga "skockaš" :D .

Pozdrav,
Radovan

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
E to i meni treba, nakon tolikih godina na ovom fakultetu, a garant ima onih sa još slabijom orijentacijom.. :shock:

Samo nemojte puno da detaljišete, ne znam da li je neko nekad pokušao da nađe prostoriju na FTN-u na osnovu plana koji postoji na svakom ulazu? Sve po bojama, nivoima, brojevima, oznakama, imenima, departmanima, paviljonima, jao bože! Na kraju krajeva shvatite da je sve jasno - ali već je prošlo bar 15 minuta, nadam se da ste ih imali! :D

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raspored prostorija na Fakultetu?
PostPosted: 15 Jan 2010, 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
U pravu si. Ne treba mnogo detaljisati. Što jednostavnije, to bolje. Ionako, naš "faks" nije toliko komplikovan. Verujem da bi najveću korist od toga imali studenti prve godine (kako reče Milan).

Može se čak to proslediti i portirima. Kada (ako) nam dođu gosti (naši ili strani), portir bi mogao da im da papirče i tako da ih uputi. Koliko puta mi se desilo da ljudi traže nekoga na našem spratu a u stvari su hteli da odu u Institut ili u deo gde su Materijali i Petrohemija.

Još bi bilo bolje da to portiri imaju u slučaju posetilaca koji ne govore "naški" ;) ili kada objašnjvate nekome ko dodje sa strane gde da vas potraži - pošaljete mu email-om plan. Zamislite korist od plana rasporeda prostorija kada se održavaju razni kongresi na fakultetu.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group