Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 21 May 2024, 16:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 09 Feb 2010, 11:04 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 20:01
Posts: 5
Ovih dana je na fakultetu van ociju javnosti sprovedeno slikanje za bilborde koji su reklama za Tehnoloski fakultet. Izbor ljudi nije los ali ne bi bilo lose sprovesti anketu medju sutdentima zaposlenima o tome koga bi trebalo staviti na te bilborde.

Inace ova ideja je transformacija moje ideje da se naparavi kalendar sa zaposlenima u stilu mnogih poznatih svetskih brendova.

Moj predlog je sto se studenata tice treba idu oni sa najvecim prosekom i eventualno ako imamo miss ili mistera Tehnologijade ili nekog drugog regionalnog tekmicenja.

Zaposelni bi trebalo da idu oni sa najvecim M*nekad(R) koeficijentom ali samo da se racunaju bodovi sa Sci liste.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 10 Feb 2010, 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
Po meni - zaslužne studente i zaposlene treba popularisati, naravno, mnogo više nego što se to kod nas trenutno radi, i to u monografijama, biltenima, brošurama... (pojma nemam koja su sve moguća sredstva, ali znate na šta mislim). Takođe ih treba nagrađivati, omogućavati im usavršavanje u inostranstvu, stimulisati ih da napreduju kad god je to i koliko moguće.

Ali kad je BILBORD u pitanju - kakvi bodovi, kakav prosek! Na njemu definitivno treba da budu Miss, Mister i njima "slični" (Najbolje je naravno ako možete da iskombinujete oba kriterijuma u istim osobama ;) ) Znam da je surovo, ali kad već hoćete da vizuelno komunicirate sa ljudima, onda morate imati na umu da je estetika eliminaciona, i ako želite da postignete efekat morate dati ljudima ono što im prija da vide (ovo sam pročitala u nekom priručniku iz marketinga :lol: ) Mislim, ako pravite neki ilustrovani informator o fakultetu, sigurno nećete staviti fotografije neke oronule laboratorije u suterenu, sliku nekih računara i uređaja koji su stari i ofucani ali ipak dobro rade, nego najboljih laboratorija, najsavremenijih uređaja, itd. E pa, isto je i sa ljudima. Ne kažem da podržavam takav poredak koji su nametnuli mediji i marketing, ali stvari prosto tako funkcionišu :(

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 10 Feb 2010, 22:56 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Slažem se sa Nevenom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 11 Feb 2010, 08:09 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Nevena,
Slažem se sa tobom takođe ;) . Mogla bi da pozajmiš Aleksandru taj priručnik za Marketing :mrgreen:

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 11 Feb 2010, 17:54 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:42
Posts: 58
Čuo sam za slikanje za bilbord i mislim da je to dobra ideja, ali sam isto tako čuo da treba da predstavljaju super heroje (superman i njemu slične :) ). Po meni je ovo suviše neozbiljno i samim tim neprihvatljivo za jedan fakultet, ma koliko on nepopularan bio... :)
Inače, naravno da treba samo "fotogenični" da se slikaju za reklamu, nećemo valjda da postanemo još manje popularni? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 12 Feb 2010, 13:47 
Offline

Joined: 08 Dec 2009, 11:30
Posts: 6
E pa da se i ja malo uključim...

Prvo: slikanje nije bilo organizovano za bilborde već za Fakultetski štand na ovogodišnjem Sajmu obrazovanja.
Drugo: ne znam od koga je ideja potekla (odnosno ko je inicijator), znam samo da je ideju slikanja studenata, i kasniju kompjutersku obradu u akcione, crtane i sl. junake, predložila prodekanica za nastavu... Izbor studenata (i zaposlenih) koji će biti slikani obavljen je (na žalost) prema kriterijumima izgleda. Potpuno se slažem sa Nevenom po tom pitanju. Na žalost, danas niko ne gleda sadržaj pakovanja, već samo ambalažu. Ukoliko se proizvod pokaže lošim nakon otvaranja, the fault is only yours. Kada ga kupiš, vraćanja nema. E pa i mi pokušavamo, opet na žalost, da prodamu tu "žvaku" srednjoškolcima... Niko bre neće upisati Tehnološki zbog izvanrednih referenci naših profesora, asistenata i istraživača, već će ga birati isključivo prema površnim kriterijumima (tipa: ima li žurki, kako lako mogu negde da otputujem, kakve ribe/tipovi studiraju taj fax...).

Surova realnost Srbije danas!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 12 Feb 2010, 14:27 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:42
Posts: 58
Iskreno, mislim da nam ni ne trebaju studenti koji fakultet biraju na osnovu broja i kvaliteta žurki i tome slično. Mislim da bi trebali prvo da poradimo na tome da privučemo dobre studente - nedavno sam saznao da je naš fakultet upisalo ~15000 studenata a da ga je završilo ~3000, odnosno oko 1/5 :shock: ! Ovo su po meni poražavajuće cifre. I samo da budem jasan, ni u kom slučaju ne mislim da kriterijum treba da se spušta, već da nam trebaju "kvalitetniji" studenti! Kvantitet će posle sam doći, a i ako ne dođe, neće biti toliko bitno...

Ovo je samo moje mšljenje... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 12 Feb 2010, 15:18 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:41
Posts: 196
Stevan1986 wrote:
već da nam trebaju "kvalitetniji" studenti!


I profesori. I oprema.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 13 Feb 2010, 08:23 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Mislim da bi trebalo razjasniti suštinu svega ovoga.

Ovo je akcija sa kreativnom, duhovitom, estetskom i (po mogućstvu) korisnom konotacijom. Ja sam uvek za malo "cool" fazona - bez nepotrebne uštogljenosti i, naravno, sa odsustvom neukusa (toga ima gde god hoćete - na žalost).

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 13 Feb 2010, 13:52 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:42
Posts: 58
Možda i jesam uštogljen, ali pomisao da vidim asistenta/profesora kao strip junaka na velikom bilbordu pored puta bi mene definitivno navela da manje cenim tu osobu. Mislim da bez obzira koliko nepopularan fakultet bio, i dalje je fakultet i to ima neku težinu i zahteva dozu ozbiljnosti. Ideja jeste neobična i "cool" i bila bi odlična interna šala, ali po meni nije adekvatna reklama za fakultet. Tim pre što nema puno profesora koji su stvarno "opušteni" i spremni za saradnju (čast izuzecima :D ).
Takođe, ne znam koga bi pre privukla ovakva reklama - ljude koji fakultet upisuju zbog statusa studenta ili one koji žele nešto da nauče...

Mada, koliko se ja razumem u "probleme današnje omladine" :D - verovatno grešim... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 13 Feb 2010, 15:02 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
Slažem se sa tobom Stevane da je samo studiranje - samo po sebi - ozbiljna stvar, to niko ne poriče.

To što nemamo mnogo "cool" profesora spremnih na saradnju, nije samo naš problem nego je to tako generalno kod nas, na žalost.

Sećam se mojih prvih dana na fakultetu. Kako sam to veoma ozbiljno shvatao, bio sam na prvoj godini pod velikim stresom. Imao sam utisak da su asistenti i profesori neka "natprirodna" bića (mada ih uopšte nisam poznavao) i da sam ja za njih "zrnce peska". Kasnije sam shvatio da me je to blokiralo u smislu postizanja boljih rezultata i da zahvaljući tome nisam pokazao svoj maksimum. Da mi je tada neko "sugerisao" nešto u fazonu: "Opusti se malo, jeste da je ovo ozbiljno i nije lako - ali nije ovo Alkatraz ;) ", verujem da bi mi celokupni period studiranja (uključujući i prvu godinu) bio najlepši period u životu i da bih, pored toga, verovatno imao prosek 10 a ne nekih "bednih" - preko 9. Šalim se naravno, :lol: , eto vidite - za visok prosek vam ne treba neka genijalnost - ja sam vam konkretan primer toga :D . Potrebno je da ste opušteni, dovoljno ozbilno radite to što radite i rezultati neće izostati 8-) :D ;) .

Sa druge strane - ako se ova ideja, koja je mora se priznati kreativna i duhovita, ne pokaže i korisna u smislu popularizacije našeg Fakulteta i privlačenja "kvalitetnijih" studenata - lako se može ukinuti i potražiti nešto novo.

Da imam više "kvalitetnijih" studenata kao što si ti - ja bih, kao profesor, bio srećan i zadovoljan :D . No, kako se ovde spominju "Bilborderi" :D , tema - kako privući i motivisati upis "kvalitetnijih" budućih studenata? - je možda tema za poseban topic.

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 14 Feb 2010, 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
Valjda naš marketing-tim zna šta radi... :?

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 15 Feb 2010, 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
NevenaNemet wrote:
Valjda naš marketing-tim zna šta radi... :?

Možeš i njima da pozajmiš onaj spomenuti Priručnik iz marketinga. Neće da škodi, a znamo da ako ne škodi - onda će da koristi ;)

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 15 Feb 2010, 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2009, 19:42
Posts: 123
RadovanOmorjan wrote:
NevenaNemet wrote:
Valjda naš marketing-tim zna šta radi... :?

Možeš i njima da pozajmiš onaj spomenuti Priručnik iz marketinga. Neće da škodi, a znamo da ako ne škodi - onda će da koristi ;)


Pa ja sve ne bih da se petljam više od ovog postovanja, ali držaću ga u pripravnosti... ;)

_________________
Don't count the days, make the days count


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Koga staviti na bilborde (kalendar)?
PostPosted: 01 Mar 2010, 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 11 Nov 2009, 16:00
Posts: 39
Jeste,kao da ce neko da zna kad vidi bilbord koliki prosek imaju ti ljudi,mislim da je to najmanje bitno.....
I sta fali da budu crtani likovi,mozete da napravite i neki kratak strip od toga,tipa da ti likovi rade nesto u laboratoriji....mislim da bi to svakako bilo zanimljivo i privuklo vise paznje ;)

_________________
The oath they will swear - the small shall become great, the crooked become straight, and, though blind, I will see.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group