Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 03 May 2024, 23:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 01 Jun 2011, 19:32 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Mislim da bi bilo super da ovde svi pisemo neka svoja iskustva sa razmenama, letnjim, zimskim skolama, kursevima... Mozda bi mladji studenti mogli da iskoriste savete starijih u vezi sa popunjavanjem aplikacionih formi, motivacionih pisama i ostale papirologije.
Kada sam prvi put konkurisala na nekom konkursu, bilo mi je poprilicno tesko da popunim dokumentaciju, jer nisam znala sta se od mene ocekuje da napisem. To je bilo kada sam bila 2. godina. Sada je sve to vec rutina. ;)

Pozdrav!

P.S.Nadam se da stariji studenti nece biti sebicni da odvoje par minuta, napisu svoje iskustvo i podele ga sa mladjima! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 01 Jun 2011, 19:55 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 15:56
Posts: 19
Šta je sve potrebno da bi se otišlo na studentsku razmenu?

Pozdrav svima,

Evo hoću da iskoristim priliku da podelim sa svima vama kako se koliko toliko pripremiti na studentsku razmenu.
Prva NEOPHODNA stvar je IMATI DOBRU VOLJU I AVANTURISTIČKI DUH! E, ako to ne postoji, onda ne morate dalje citati ovaj tekst. :)
Kada ste sigurni da želite da idete (100%) onda je potrebno da počnete da tražite organizacije ili konkurse koji se bave studentskim praksama, putovanjima, usavršavanjima. Tako sam i ja slučajno saznao od starijih kolega da su putovali na studentske prakse i da su na tim praksama jako puno naučile i da će to pamtiti za ceo život. I ja cu moju! :)
U mom slučaju izbor je pao na program razmene Erasmus Mundus – Basileus Cooperation Windows (http://www.basileus.ugent.be). Na njihovom sajtu je bio objavljen konkurs (za koji sam saznao putem flajera u studentskom gradu) i tek se otvorio. Raspitao sam se šta mi je neophodno od dokumentacije u kancelariji za međunarnodnu saradnju, koja se nalazi u zgradi Rektorata (na IV spratu). Doduše bilo je i objasnjenje na sajtu, ali ipak živa reč je sasvim drugo, pošto vam neko onda može rastumačiti na šta se odnose pojedine stvari u konkursu.
Što se tiče prvog koraka za konkurisanje u okviru Basileus-a je bilo popuniti prijavnu formu, koja nije zahtevala previše vremena, napisati motivaciono pismo (ne duže od polovine stranice A4), zamoliti nekog profesora da vam napiše pismo preporuke i skenirana prva stranica pasoša.
Kada se završio taj prvi („lakši“) deo, usledio je period čekanja. Bilo je potrebno sačekati nekoliko meseci da se obrade i pregledaju sve prijave. Ceo postupak traje toliko dugo pošto se odigrava u 3 faze:
1. Prijave sa svih fakulteta naseg univerziteta prvo se selektuju na univerzitetskom nivou;
2. Nakon te selekcije vaša prijava dolazi na Univerzitet gde želite da idete (tj. kod gostujućeg Univerziteta) i tamo oni daju ocene za sve pristigle prijave tj. kadidate koji su zainteresovani da dođu na studentsku razmenu kod njih;
3. Sa svim tim ocenama i selekcijama vaša prijava završava u administrativnom centru tj. u Gentu (ovo je centar konkretno za programe studnetske razmene Erasmus Mundus).
Znači, nakon tih par meseci dok se ne odigra cela ova papirologija potrebno je vredno učiti, truditi se i položiti sve ispite, kako vam ništa ne bi zaostajalo i kako biste mogli na miru putovati i uživati. :) Negde početkom juna je pristigao odgovor. Naravno, nemojte se odmah razočarati ukoliko ne bude pozitivan. Nrp. ja sam prvo dobio odgovor da sam na listi čekanja, a nakon nedelju dana sam dobio odgovor kako je neko odustao i kako sam primljen. Happy moment! :D
Nakon ovoga dolazi teži deo posla! Sada sledi papirologija vezana za predmete koje želite da slušate na Univerzitetu na koji ste primljeni. Znači, kada u konkustaciji sa profesorima sa matičnog fakulteta dogovorite koji su ekvivalentni ispiti koje možete slušati kako bi vam ti ispiti bili priznati nakon povratka sa razmene, pravite tzv. learning agreement!
Naravno, u međuvremenu potrebno je da rezervišete kartu bilo kog transportnog sredstva. To je najbolje uraditi što pre tj. manje-više nakon toga što saznte da ste primljeni jer cene karata svakim danom rastu kako se približava momenat vaseg putovanja. Takođe, još jedna neophodna stvar jeste da isto tako što pre kontaktirate ambasadu zemlje u koju treba da idete, kako biste što pre započeli proces izdavanja boravišne dozvole i vize. Bitno je napomenuti da ovde ne postoji univerzalnost procesa, pošto svaka ambasada ima drugačiju papirološku proceduru (najbolje je ispratiti možda tu proceduru na nekim forumima koji se bave tom tematikom). Ovo sve može da potraje i do dva-tri meseca, tako da treba dobro rasporediti vreme. Nema toliko posla istovremeno da se uradi, ali s vremena na vreme oduzme koji sat slobodnog vremena.
Toliko bi bilo za sada od mene. To bi bio neki opšti postupak konkurisanja na studentsku razmenu u okviru Basileus programa, ali ovaj postupak je sličan i kod konkurisanja na ostale Erasmus Mundus programe.

Do sledećeg kuckanja svima želim prijatan dan! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Jun 2011, 03:43 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Rumunija, Craiova, 24-28.08.2011.

Rok za konkurisanje: 10.07.2011.

Matter and Materials in/for Cultural Heritage


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Jun 2011, 05:07 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Putujemo u Evropu

Rok za konkurisanje: 15.06.2011.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 30 Jun 2011, 17:59 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Summer Academy "Advanced Separation Technologies in Chemical Engineering" http://www.berlin-summer.de/
Konkurise se negde u martu, aprilu, nisam sigurna.

Preporucujem! Odlicna letnja skola za hemijske inzenjere! Traje 2 nedelje. Zaista se dosta nauci. Predavaci su odlicni! Svaki dan su obavezna predavanja od 9 do 2-3, a posle toga su ljudi slobodni da rade sta god zele. Skola ima dosta ucesnika, izmedju 40 i 50. Ucesnici su iz celog sveta (Evropa, Azija, Afrika, Amerika). Kada sam ja bila, izracunali smo da je bilo ljudi iz vise od 15 zemalja! :) Preporuceno je da se ljudi hrane u Menzi, ali nije obavezno. Hrana je skroz ok. Smestaj je u studentskim domovima, u jednokrevetnim sobama. Dobija se stipendija koja pokriva deo troskova. U svakom slucaju, vredi!
Berlin je divan grad, svaki dan su organizovani obilasci istog (nakon predavanja). Tako da za dve nedelje mogu da se vide najznacajnije znamenitosti Berlina.

Sto se tice prevoza do tamo, sve funkcionise, voz, bus, avion. Voz preporucujem samo u slucaju da se ide preko Ceske i Slovacke, preseda se samo u Budimpesti. Ni slucajno ne ici preko Austrije, preseda se 4-5 puta (katastrofa, sa tom kolicinom stvari koju smo mi nosili! :shock:), a teta na zeleznickoj nam je rekla da cemo eventualno morati da presedamo samo u Budimpesti. Tako da, ne verujte tetama na Zeleznickoj, vec sami proverite na netu. :) Bus ide direktno. Avioni (jeftinije varijante) krecu uglavnom sa aerodroma u okolini, tipa iz Budimpeste, Temisvara, Osijeka, Zagreba, Ljubljane... Ima letova i iz Bg-a, ali... :)

Nadam se da ce neko od vas konkurisati sledece godine! Srecno svima! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 27 Jul 2011, 20:26 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
KONKURS „DOBRODOŠLI U NEMAČKU“ OTVOREN DO 10. SEPTEMBRA

Konkurs „Dobrodošli u Nemačku“, namenjen društveno aktivnim studentima osnovnih i master studija univerziteta u Srbiji, otvoren je do 10. septembra 2011. godine.

Cilj konkursa je da se omogući da 60 društveno aktivnih studenata, u dve grupe, u oktobru ili novembru, provedu dve nedelje u studijskoj poseti Nemačkoj i upoznaju državu osnivača Evropske unije, kao i njene političke, ekonomske i kulturne osobenosti.

Studenti kojima će putem javnog konkursa biti dodeljena stipendija za ovaj program, tokom jeseni 2011. godine imaće priliku da dve nedelje putuju u Nemačku i posete Berlin i Bavarsku, gde će za njih biti organizovan bogat političko-obrazovni program. Težište prve nedelje boravka u Berlinu biće na političkim temama kada će biti organizovana predavanja, radionice i posete institucijama poput Ministarstva ekonomije i razvoja, Ministarstva spoljnih poslova i dr. Tokom druge nedelje, studenti će boraviti u Bavarskoj i imaće priliku da posete univerzitete, upoznaju se sa univerzitetskim životom i nemačkim kolegama studentima.

Proces odabira kandidata i pripremu putovanja sprovodi Evropski pokret u Srbiji, dok program u Nemačkoj sprovodi Bavarski univerzitet za srednju, istočnu i južnu Evropu (BAYHOST).

Pored državljanstva, studiranja u Srbiji i društvenog aktivizma, studenti moraju biti na osnovnim ili master studija sa prosečnom ocenom 8 i više, do 25 godina starosti, a u obzir će biti uzeta i dužina studiranja. Znanje engleskog jezika je obavezno, dok će se znanje nemačkog uzimati kao prednost. Prioritet će imati kandidati koji nisu putovali u SR Nemačku, ali dosadašnja putovanja neće presudno uticati na izbor učesnika.

Prijavni formular, uputstvo za konkurisanje i dodatne informacije o konkursu mogu se preuzeti sa internet sajta projekta, a prijave se dostavljaju isključivo poštom na adresu Evropskog pokreta u Srbiji.

Projekat „Dobrodošli u Nemačku“ sprovodi Evropski pokret u Srbiji. Projekat se realizuje uz podršku nemačkog Saveznog ministarstva za privrednu saradnju i razvoj (BMZ), Ministarstva inostranih poslova, državne kancelarije pokrajine Bavarske, Nemačke organizacije za tehničku saradnju (GIZ), Bavarskog Univerzitetskog centra za srednju, istočnu i južnu Evropu (BAYHOST) i nemačkih političkih fondacija (Konrad Adenauer, Friedrich Ebert, Friedrich Naumann, Heinrch Boll i Hanns Seidel.

Više o projektu možete pogledati na http://dobrodosliunemacku.org/.

SRECNO!!! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 22 Dec 2011, 23:01 
Offline

Joined: 15 Dec 2009, 14:29
Posts: 83
milicab wrote:
Sto se tice prevoza do tamo, sve funkcionise, voz, bus, avion. Voz preporucujem samo u slucaju da se ide preko Ceske i Slovacke, preseda se samo u Budimpesti. Ni slucajno ne ici preko Austrije, preseda se 4-5 puta (katastrofa, sa tom kolicinom stvari koju smo mi nosili! :shock:), a teta na zeleznickoj nam je rekla da cemo eventualno morati da presedamo samo u Budimpesti. Tako da, ne verujte tetama na Zeleznickoj, vec sami proverite na netu. :) Bus ide direktno. Avioni (jeftinije varijante) krecu uglavnom sa aerodroma u okolini, tipa iz Budimpeste, Temisvara, Osijeka, Zagreba, Ljubljane... Ima letova i iz Bg-a, ali... :)


Moje iskustvo je naprotiv drugacije. Isla sam vozom preko Austrije sa jednim presedanjem u Becu koje sam iskoristila tako sto sam na dan ostala i u trku ga obisla. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Jan 2012, 13:37 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
NatasaLukic wrote:
Moje iskustvo je naprotiv drugacije. Isla sam vozom preko Austrije sa jednim presedanjem u Becu koje sam iskoristila tako sto sam na dan ostala i u trku ga obisla. :D

Eto, bas lepo sto ima i drugacijih iskustava. Znaci, ne treba nista uzeti "zdravo za gotovo". :)

Evo ga link ka skoli u Dortmundu. Nisam nikada bila, posto mi nije odgovarao termin. :(
ISP Dortmund

Rok za konkurisanje je: 15.02.2012.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Jan 2012, 18:26 
Offline

Joined: 15 Dec 2009, 09:33
Posts: 13
Mene zanima da li za tu letnju skolu u Dortmundu postoji neka stipendija koja pokriva troskove boravka tamo? Ja bih se prijavila, ali na sajtu pise samo koliko treba da se plati. Ne spominje se na koji nacin bih mogla da pokrijem troskove boravka tamo, koji nisu uopste mali (1100 eura). Bilo bi lepo kada bi neko, ko je bio tamo, podelio iskustva sa nama.

Unapred hvala na odgovoru kao i na informacijama koje su do sada postavljene na ovoj temi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 23 Jan 2012, 18:29 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Izvinjavam se sto tek sad odgovaram. Delom zbog toga sto bas i nemam neki odgovor :(. Zaista ne znam da li postoji neka stipendija koju oni daju, mada verujem da bi to naglasili. Jedino sto mogu da ti predlozim jeste da trazis od svih redom (Opstina, Izvrsno vece, fax, parlament...). :)
Nadam se da ce se uskoro oglasiti neko ko je bio. Ja sam vec zamolila neke ljude za koje znam da su bili da nesto napisu, nadam se da hoce. :)

Nema na cemu!!! :D Drago mi je da su ove informacije bar nekome korisne. :)
Bilo bi mi drago ako bi jos neko napisao bar par redova o svojim iskustvima. Tako da, ako si putovala negde, slobodno podeli svoja iskustva sa nama! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Feb 2012, 16:07 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
International Summer School 2012 - Instrumental Analysis
ISS 2012

Ove godine: Maribor (08-15.07.2012.) & Novi Sad (15-22.07.2012.)

Rok za konkurisanje: 19.05.2012.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 03 Apr 2012, 21:13 
Offline

Joined: 15 Dec 2009, 09:33
Posts: 13
Sada i ja da se izvinim sto ovako kasno odgovaram :) Nadam se da niko nece zameriti. Moja iskustva u ovom polju nisu bas jako velika.

Prosle godine sam preko fakulteta bila na Tajlandu na sestonedeljnoj praksi. Iskustvo samo po sebi je fantasticno. Procedura prijave nije jako komplikovana. Svake godine nas fakultet raspise konkurs na koji se prijave zainteresovani studenti i potom se na osnovu zadatih kriterijuma odredjuje ko ce ici. Uglavnom na ovaj program idu dva studenta, ali i tu postoje izuzeci. Npr. nas je islo tri. Tokom boravka su finansijski pokriveni smestaj i hrana, a avionsku kartu (koja je i najskuplja) placate sami. Naravno, uvek postoji mogucnost prikupljanja para sa svih strana, tako da je meni karta fakticki bila besplatna. :) Fakultet je odlicno opremljen i svako ko je zainteresovan moze jako puno da nauci tokom rada tamo. Rad je koncipiran tako da se studenti koji tamo odu se ukljucuju u jedan od tekucih projekata u zavisnosti od sopstvenih interesovanja i nakon toga 6 nedelja svakodnevno rade u laboratoriji. Ukoliko se projekat dobro isplanira, postoji mogucnost da se ti rezultati kasnije koriste i kao rezultate/deo rezultata za master ili zavrsni rad.

Osim toga, putovala sam preko BEST-a, ali to je tema o kojoj svi znaju dovoljno! :)

Toliko od mene!

Jos jednom, hvala na svim informacijama objavljenim ovde! Vrlo su korisne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 15 May 2012, 16:59 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
International Student Week in Timisoara

Rok za konkurisanje: 01.06.2012.
Vreme odrzavanja: 9-15.07.2012.
Postoji mogucnost da bude i besplatno (Rzk: 20.05.2012.)... Pogledati na sajtu...

Srecno!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 23 Aug 2012, 09:33 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
Raspisan je konkurs "Dobrodošli u Nemačku" za 2012. godinu, a detalje možete naći na sledećem linku - Konkurs 2012.

Ako je neko ranijih godina konkurisao ili bio na ovaj način u Nemačkoj, ne bi bilo loše da podeli svoja iskustva ovde na Forumu i eventualno posavetuje one koji bi hteli da konkurišu ove godine!


P.S. Na predlog koleginice milicab premestio sam post u ovu kategoriju jer ima mnogo više logike.

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 28 Aug 2012, 21:01 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 15:56
Posts: 19
Politecnico di Milano - stipendije za strane studente
Politecnico di Milano
Nivo studija:
diplomske (master)
Zemlja studiranja:
Italy
Jezik:
Engleski, Italijanski
Oblast:
Arhitektura, Dizajn, Tehničke nauke
Rok za konkurisanje:
01-03-2013
e-mail:
ivan.mangov@gmail.com


Last edited by arpadkiralj on 28 Aug 2012, 21:07, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 28 Aug 2012, 21:06 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 15:56
Posts: 19
Stipendije Mumert Fondacije
Mumert Fondacija
Nivo studija:
diplomske (master)
Zemlja studiranja:
Germany
Jezik:
Engleski, Nemački
Oblast:
Društvene nauke, Prirodne nauke, Tehničke nauke
Rok za konkurisanje:
01-11-2012
e-mail:
mummertstipendium@bosch-stiftung.de
Website:
http://www.mummertstiftung.de/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 10 Sep 2012, 07:13 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 15:56
Posts: 19
27th Intl Winterschool on Electronic Properties of Novel Materials (IWEPNM) 2013

Mesto:
Kirchberg/Tirol , Austria

Trajanje:
02-09.03.2013.

Opšte informacije:
In March 2013 the 27th International Winterschool on Electronic Properties of Novel Materials (IWEPNM) will be organized by the group of

C. Thomsen (Institut für Festkörperphysik, TU Berlin, DE)

in Kirchberg/Tirol/Austria in cooperation with

A. Hirsch (Institut für Organische Chemie, Uni Erlangen, DE)
H. Kuzmany (Fakultät für Physik, Uni Wien, AU)
S. Reich (Fakultät für Physik, FU Berlin, DE)
S. Roth (Korea University, School of Electrical Engineering, WCU Flexible Nanosystems, KR)

Kirchberg is a very nice resort for recreation and wintersports in Austria with good conference facilities. The IWEPNM is devoted to recent advances in the research field of "Novel materials". Recently the conferences focused on carbon nanotubes, graphene and related nanostructured materials and created an international forum to discuss the current developments and advances.

The next Winterschool, IWEPNM 2013, will take place from March 02 to March 09, 2013.

http://www.iwepnm.org/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 11 Sep 2012, 06:00 
Offline

Joined: 30 Nov 2009, 15:56
Posts: 19
arpadkiralj wrote:
27th Intl Winterschool on Electronic Properties of Novel Materials (IWEPNM) 2013

Mesto:
Kirchberg/Tirol , Austria

Trajanje:
02-09.03.2013.

Opšte informacije:
In March 2013 the 27th International Winterschool on Electronic Properties of Novel Materials (IWEPNM) will be organized by the group of

C. Thomsen (Institut für Festkörperphysik, TU Berlin, DE)

in Kirchberg/Tirol/Austria in cooperation with

A. Hirsch (Institut für Organische Chemie, Uni Erlangen, DE)
H. Kuzmany (Fakultät für Physik, Uni Wien, AU)
S. Reich (Fakultät für Physik, FU Berlin, DE)
S. Roth (Korea University, School of Electrical Engineering, WCU Flexible Nanosystems, KR)

Kirchberg is a very nice resort for recreation and wintersports in Austria with good conference facilities. The IWEPNM is devoted to recent advances in the research field of "Novel materials". Recently the conferences focused on carbon nanotubes, graphene and related nanostructured materials and created an international forum to discuss the current developments and advances.

The next Winterschool, IWEPNM 2013, will take place from March 02 to March 09, 2013.

http://www.iwepnm.org/


Rok za konkurisanje:
30.09.2012.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 20 Sep 2012, 10:58 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
arpadkiralj wrote:
Politecnico di Milano - stipendije za strane studente
Politecnico di Milano
Nivo studija:
diplomske (master)
Zemlja studiranja:
Italy
Jezik:
Engleski, Italijanski
Oblast:
Arhitektura, Dizajn, Tehničke nauke
Rok za konkurisanje:
01-03-2013
e-mail:
ivan.mangov@gmail.com


Stipendije, domovi...

Pozzz :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Studentske razmene, letnje, zimske škole, kursevi.. ISKUSTVA
PostPosted: 15 Oct 2012, 17:41 
Offline

Joined: 19 Dec 2009, 14:21
Posts: 67
Fondacija dr Zoran Đinđić

Ako neko želi da sazna nešto više o programu, prezentacija stipendija/praksi u Nemačkoj u trajanju od 3 do 6 meseci biće u petak 19.10.2012. u 10h, u svečanoj sali FTN-a.

http://www.fond-djindjic.org/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group