Forum Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu

It is currently 18 May 2024, 02:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Инжењерство материјала
PostPosted: 07 Feb 2011, 10:48 
Поздрав од будућег студента!

Да ли би неко могао да ми одговори на пар питања?
1. Уписаћу инжењерство неорганских материјала и занима ме какви су утисци о овом смеру?
2. Да ли је смер тежак (у односу на остале на факултету)?
3. Колики је акценат на нанотехнологији?
4. Да ли се обрађују напредни материјали?
5. Где могу да набавим књиге за овај смер? Требају ми унапред.

Хвала унапред на одговорима!


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 07 Feb 2011, 15:46 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: 07 May 2009, 10:42
Posts: 58
Nadam se da mi prodekan nece uzeti za zlo sto odgovaram na pitanje iako nije postavljeno meni, ali kao (sada bivsi) student ovog smera, mislim da u velikoj meri mogu da pomognem.

Krenimo redom:

1) Utisci su da je smer najbolji (mada mozda i nisam toliko objektivan :D ). Smer upisuje relativno mali broj studenata, ali to ima i svoje prednosti. Na primer, profesori i asistenti su uvek raspolozeni da pomognu ako nesto "zapne", sto stvarno omogucava onom ko se potrudi da nauci mnogo. Druga prednost jeste mnogo prisnija veza izmedju samih studenata, tj. bolje druzenje. Svake godine (u maju) se organizuje druzenje u prirodi za sve studenate i zaposlene na ovom smeru.

2) Smer nije nista tezi od drugih na fakultetu, a koliko ces ga lako zavrsiti, na kraju zavisi ipak samo od tebe. Kao sto sam vec rekao, predavaci su uvek spremni da pomognu.

3) i 4) Sto se tice nanotehnologije i naprednih materijala, ne znam koliko su zastupljeni po novom planu i programu (kada sam upisivao fakultet 2005. godine, smer nije postojao pod takvim nazivom - postojala su dva smera - inzenjerstvo neorganskih i inzenjerstvo polimernih materijala), ali sam siguran da mozes da se usmeris u tom pravcu odabirom odgovarajucih izbornih predmeta.

5) Knjige mozes da potrazis u skriptarnici fakulteta (podrum stare zgrade) ili kod predmetnih profesora.


Nadam se da sam koliko-toliko uspeo da odgovorim na postavljena pitanja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 07 Feb 2011, 15:59 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
sRDJAAN wrote:
Поздрав од будућег студента!

Да ли би неко могао да ми одговори на пар питања?
1. Уписаћу инжењерство неорганских материјала и занима ме какви су утисци о овом смеру?
2. Да ли је смер тежак (у односу на остале на факултету)?
3. Колики је акценат на нанотехнологији?
4. Да ли се обрађују напредни материјали?
5. Где могу да набавим књиге за овај смер? Требају ми унапред.

Хвала унапред на одговорима!


Драги Срђане,

Покушаћу да ти одговорим уместо продекана за наставу на ових пар питања које си поставио, надам се да се продекан неће љутити :) Пошто радим на Катедри за инжењерство материјала, а и члан сам тима који иде на презентације факултета по школама верујем да имам праве информације!

1. Прво да те малчице исправим. Смер се више не зове Инжењерство неорганских материјала него само Инжењерство материјала, како је акредитован. Мислим да је овај општији назив бољи и да добијате шире знање које укључује и полимерне материјале. Елем, за утиске ћеш морати да питаш садашње и бивше студенте, а можда ти помогне ако се придужиш Фејсбук групи студената Технолошког факултета на овом линку - Facebook

2. Што се тиче тежине смера, ако баш желиш да упишеш тај смер верујем да ти неће бити тежак! Ово важи и за све остале смерове на Факултету, тако да су са те стране сви подједнако тешки или лаки само се треба определити за оно што те интересује!

3. и 4. Наравно да се обрађују напредни материјали у које спадају и наноматеријали и нанотехнологије!

5. За књиге које те занимају мораш доћи на Факултет па да видимо како ти можемо помоћи. То би ти уједно била и моја најтоплија препорука, да дођеш до нас свакако да попричамо и да разрешимо неке евентуалне дилеме које имаш. Наша врата су ти увек отворена! За књиге се не брини и немој да журиш, имаћеш доста времена да све пређеш кад упишеш Факултет! То ти гарантујем :twisted:

Надам се да сам успео барем делимично да ти помогнем!

Пуно поздрава!
Иван Стијеповић

П.С. Ако будеш долазио на Факултет слободно ме потражи, а можеш нас посетити и на Отвореним данима факултета који ће се одржати крајем марта или почетком априла. Обавештење ће бити благовремено истакнуто на сајту Факултета, а слаће се и преко већ поменуте Фејсбук групе!

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 07 Feb 2011, 21:29 
Хвала пуно на одговорима и Стевану и Ивану! Одговорили сте ми на сва питања у потпуности.

Што се тиче доласка на факултет моја школа долази сваке године на Факултет (за време отворених дана) па ћемо се онда видети.
Иначе радим матурски на тему "Глазирани керамички производи" па мој професор, Светозар Токовић, мисли да би ме могао послати да радим неке огледе код вас на Факултету, па се надам да ћу доћи да видим како се код вас ради.
За књиге сам питао јер не могу да нађем потребну литературу за матурски ни на интернету нити било где у Суботици.

Ја сам сигуран да желим да упишем материјале па ћу вас кад дођем на факултет, са школом или сам, сигурно потражити јер ме много тога интересује. Видим перспективу и будућност у овом смеру тако сам одлучан да упишем овај смер.

Поздрав!
Срђан Шапоња


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 08 Feb 2011, 10:00 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
Evo i prodekana :D
Hvala Stevi i Ivanu
Srdjane, vidimo se na Otvorenim danima!

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 08 Feb 2011, 16:56 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
sRDJAAN wrote:
Хвала пуно на одговорима и Стевану и Ивану! Одговорили сте ми на сва питања у потпуности.

Што се тиче доласка на факултет моја школа долази сваке године на Факултет (за време отворених дана) па ћемо се онда видети.
Иначе радим матурски на тему "Глазирани керамички производи" па мој професор, Светозар Токовић, мисли да би ме могао послати да радим неке огледе код вас на Факултету, па се надам да ћу доћи да видим како се код вас ради.
За књиге сам питао јер не могу да нађем потребну литературу за матурски ни на интернету нити било где у Суботици.

Ја сам сигуран да желим да упишем материјале па ћу вас кад дођем на факултет, са школом или сам, сигурно потражити јер ме много тога интересује. Видим перспективу и будућност у овом смеру тако сам одлучан да упишем овај смер.

Поздрав!
Срђан Шапоња


Нема проблема Срђане! Кад будеш дошао на Факултет нађи нас па ћемо средити нешто. Мислим да ћемо моћи да ти помогнемо око литературе, а и око демонстрације глазирања.

Поздрав!
Иван

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 18 Feb 2011, 22:46 
Поздрав, опет ја!

Идем са школом сад у петак на сајам образовања Путоказ у Новом Саду па сам се питао да ли ће неко са катедре за материјале бити тамо( Не знам да ли ће уопште факултет излагати у Новом Саду?). Узећу брошуру али свакако бих волео да добијем одговоре из прве руке.


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 20 Feb 2011, 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 25 Nov 2009, 13:07
Posts: 610
KOMENTAR

Kako je obaj deo Foruma dostupan takođe i neregistrovanim licima, svaki post se prethodno proveri od strane Administratora, nakon toga se onda odobri ili ne. Kako to može da potraje dan, dva - preporučujem svima da, ukoliko je hitno, pitanja postavljaju direktno na email odredjenim osobama na koje bi se to pitanje odnosilo ili Administratorima Foruma.

Pozdrav,
Radovan

_________________
Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne.
Sizifu su rekli kad je stigao na vrh brda:"Nije to taj kamen!"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 22 Feb 2011, 19:11 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
Pozdrav jos jednom, Srdjane,
da, naravno, Fakultet ce se predstaviti na sajmu obrazovanja i koga god od dezurnih kolega da pitas o onome sto te interesuje iz oblasti materijala, znace da ti daju osnovne informacije. Ako zelis, sutra ti mogu dati podatak kada ce biti dezuran neko od saradnika ili studenata sa ovog studijskog programa, ako si u mogucnosti da svoju posetu prilagodis tome.
Veliki pozdrav!

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 23 Feb 2011, 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
breaking news :D
sutra popodne je dezuran Ognjen, student sa materijala
za sve sto te interesuje mozes mu se obratiti, kao, uostalom i svim dezurnim
veliki pozdrav i vidimo se na sajmu

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 24 Feb 2011, 20:45 
Онда договорено! Видимо се сутра.


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 27 Feb 2011, 11:26 
Е па ево мене са утисцима. Више сам питао о самом факултету него о смеру и могу рећи да сам одушевљен!
Највише ми се свиђа то што оно што радимо на теорији потврђујемо на вежбама. Чуо сам за журке, за флексибилне професоре за супер атмосферу, сви се међусобно познају, једном месечно се организују заједнички излети итд......

Све у свему супер утисци и једва чекам да дођем да студирам.
Само ме је мало збунио дечко код штанда јер ми је рекао да је сат времена дневно учења довољно да завршим факултет.
Нисам сигуран да ли је лагао или је покушавао да буде духовит.

Поздрав!


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 28 Feb 2011, 18:47 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
Bez brige! To je samo humor! Kad upišeš fakultet trebaće ti malo više od jednog sata dnevno :twisted: Čak i pored toga, dešava se da studenti završe fakultet i prežive :D

Sve ostalo stoji i imaćeš priliku sam da utvrdiš tokom studiranja :)

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 28 Feb 2011, 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
Cao, Srdjane!
Bas lepo sto si pun dobrih utisaka. Dakle, cekamo te na upisu! I, naravno, poziv na Otvorene dane fakulteta stoji - planirani su za pocetak aprila, pa tih dana proveri fakultetski sajt.
Veliki pozdrav :D
PS. A kako je izgledao taj duhoviti student? :twisted:

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 28 Feb 2011, 22:04 
Висок (195 по слободној процени), тамније пути, кратко ошишан, игра фудбал и организује журке на факултету. Трећа је година на прехрабеном, просек 8.18. Чини ми се да је рекао да се зове Данијел.

Делује као ОК лик али му је маркетинг очајан- Са тих сат времена дневно мисли да ће привући будуће студенте.

Поздрав!


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 02 Mar 2011, 10:30 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
Uuf, i vise nego dovoljno da se napravi odlican fotorobot :twisted:
veliki pozdrav, Srdjane, i vidimo se!

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 26 Mar 2011, 14:46 
Поздрав!
Само да питам да ли на факултету радите на неком материјалу који би требао да буде будућност грађевине? Снимам филм за Siemens ''Create the Future'' па сам мислио да би ово било важно. Ако не радите ништа тако да ли бисте могли да ми дате неке смернице о ком материјалу да истражујем?

Хвала унапред!


Top
  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 29 Mar 2011, 08:39 
Offline
User avatar

Joined: 25 Dec 2009, 16:45
Posts: 30
Hi, Srdjane!
Za sve oko tradicionalnih i high-tech materijala u gradjevinarstvu upucujem te na nasu profesorku Jonjau Ranogajec. Nazovi 485 3757, predstavi se (posto sam joj rekla kako se zoves) i dobices najbolju mogucu informaciju od prave osobe.
Veliki pozdrav!

_________________
"The age of Men is over. The time of the Orc has come."


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 30 Mar 2011, 10:18 
Offline

Joined: 07 Dec 2009, 13:29
Posts: 134
sRDJAAN wrote:
Поздрав!
Само да питам да ли на факултету радите на неком материјалу који би требао да буде будућност грађевине? Снимам филм за Siemens ''Create the Future'' па сам мислио да би ово било важно. Ако не радите ништа тако да ли бисте могли да ми дате неке смернице о ком материјалу да истражујем?

Хвала унапред!


Ћао Срђане!

Оно што сигурно знам је да се код професорице Раногајец највише ради на самочишћећој керамици, пре свега на цреповима и чини ми се санитарној керамици. Идеја је да се направе материјали који ће дуже остајати чист и бити отпорнији на дејство бактерија, плесни и осталих микроорганизама. Ако погледаш на интернету наћи ћеш гомилу сајтова и чланака о самочишћећој керамици, нарочито стаклима, јер се у тој области најдаље одмакло и већ се користи у градњи!

Добра је идеја да се обратиш професорици Раногајец или њеним сарадницима, а ја бих ти предложио и да нас посетиш на Отвореним данима факултета који су крајем следеће недеље, четвртак и петак (07. и 08. април). Имаћемо једну радионицу која ће укључивати и рад са самочишћећим материјалима, а моћи ћеш и лично да попричаш са истраживачима који раде на тој теми.

Поздрав!

_________________
"Čovjek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem." -- Meša Selimović


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Инжењерство материјала
PostPosted: 30 Mar 2011, 22:20 
Е, супер! Хвала на одговорима! Не желим да узнемиравам жену преко телефона па ћу све питати кад стигнем на Технолошки током отворених дана.


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group